נערכים לתגובת חיזבאללה למתקפת הרחפנים: בהתאם להערכת מצב, הוחלט הערב (חמישי) בצה"ל על עוצר יציאות למספר חטיבות לוחמות, במסגרת ההיערכות בגזרה הצפונית. העוצר יהיה בתוקף עד קבלת הנחיות חדשות. מפקד פיקוד צפון קיים היום שיחה עם ראשי רשויות בגליל ואמר להם: "אתם צריכים להיערך לא לתגובת חיזבאללה לעבר צה"ל, אלא לתגובה שלהם על התגובה שלנו". האלוף ברעם הבהיר: "אם חייל צה"ל יישרט – אנחנו נגיב בחריפות".

במהלך המפגש, חלק מראשי הרשויות אמרו כי לאור המצב הם שוקלים לפתוח את המקלטים שבשטחי המועצות, אך האלוף ברעם הרגיע אותם ואמר כי בשלב הזה אפשר להמתין עם ההחלטה. 

מפקד פיקוד צפון אלוף אמיר ברעם בפגישה עם ראשי הרשו (צילום: דובר צה"ל)
"אם יישרט חייל - נגיב בחריפות" | צילום: דובר צה"ל

מפקד פיקוד צפון הבהיר כי "ההחלטה על התקיפות האחרונות לא תלויה בבחירות או בהחלטות פוליטיות". לדבריו, "יש לרמטכ"ל אישור מוחלט לפעול לסיכול ההתבססות האירנית וכל הפעולות לא תלויות בהחלטות הדרג הפוליטי".

בהמשך הפגישה, הציג מפקד הפיקוד לראשי הרשויות את עיקרי הערכת המצב והיערכות הכוחות בגזרה הצפונית, זאת לצד המאמצים שנעשים במטרה לשמור על שגרת התושבים ככל האפשר.

האלוף ברעם הודה לראשי הרשויות על שיתוף הפעולה ואמר: "אני מלא הערכה לראשי הרשויות על השותפות, על השיח וגם על התגובות השקולות שמצביעות על מנהיגות אזרחית חזקה. קיום חיים ושגרה אזרחית לא סותרת את העובדה שצריכים להיערך גם לחירום ולהיות מחוברים למפקדים והיחידות במרחב. אני מדגיש שאתרי תיירות, פארקים ואירועים נמצאים בשגרה מלאה. אנחנו נערכים לכל האפשרויות ואם נידרש, נגיב ולכן אני לא יכול שלא להכניס את ראשי הרשויות לתוך העניין".

אל תפספסו את ועידת המשפיעים 2019! נבחרת הכתבים המובילה של ישראל פוגשת את האנשים המשפיעים במדינה! >>> מהרו להירשם עוד היום