מסרים מאיימים ממזכ"ל חיזבאללה: חסן נסראללה המשיך היום (שבת) בלוחמה הפסיכולוגית שלו מול ישראל והדגיש את הידע המודיעיני הרב שצבר הארגון שיכול לשמש בעת מלחמה או עימות צבאי. לדברי נסראללה, שצוטט היום ב"אל אחבאר" הלבנוני, "אנחנו מאיימים עליהם ואנחנו ניכנס לפלסטין הכבושה".

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

לטענתו, "יש לנו מידע נרחב, חסר תקדים למעשה, על כל האירועים שקורים אצל האויב וההתפתחויות, גם באמצעים פומביים וגם באמצעים חשאיים". בריאיון הוסיף: "יש לנו מידע טוב מאוד ופיקוח טוב מאוד".

"בדרכים שונות, המפלגה (חיזבאללה) משיגה את המידע ההכרחי לכל מלחמה עתידית או פעולה צבאית מצד האויב הישראלי", ציין. "האויב נמצא במגננה - אנחנו תמיד היינו במגננה, עכשיו אנחנו במצב מתקפה".

 

קאסם סולימאני, חסן נסראללה והאיתוללה עלי חמינאי
נסראללה עם סוולימאני וחמינאי

לדבריו, "המשוואה השתנתה" – בין היתר בזכות הישגי אירן ופעולותיו של מנהיג אירן חמינאי. כמו כן הדגיש את חשיבות שיתוף הפעולה בין לבנון לבין סוריה בנושאים רבים. עוד אמר מזכ"ל הארגון: "המידע שאנחנו מקבלים, אפילו באמצעים פומביים, חיוני לצורך הערכה, מחקר ומעקב. אנחנו מפיקים מסקנות מהמידע הזה, וזה חשוב לנו במיוחד".

עוד תקף נסראללה וטען כי "אמריקה מונעת מלבנון לשתף פעולה עם רוסיה ואפילו עם סין". לדבריו, לבנון נמנעת מקניית נשק, תחמושת ויכולות צבאיות מרוסיה בגלל איומי ארה"ב. "הם תומכים בשלב זה בישראל שמדרומנו ומונעים מלבנון להפיק נפט וגז בדרום לבנון – ארה"ב תעניש כל חברה שתעשה זאת".

בתמונה נדירה שפורסמה השבוע באתר האינטרנט הרשמי של מנהיג הרפובליקה האיסלמית האיתוללה עלי חמינאי, הוא נראה לצד מפקד כוח אל קודס קאסם סולימאני ומזכ"ל חיזבאללה.

תאריך צילום התמונה אינו ידוע וההערכה היא שנסראללה, שמאז מלחמת לבנון השנייה ממעט לצאת מהבונקר, ביקר באירן בשלושת החודשים האחרונים. התמונה צולמה עבור המגזין הדיגיטלי החדש של חמינאי, שממעט לצאת מארצו, ולצדה פורסמו גם ראיונות עם נסראללה ועם קאסם סולימאני, שלא התראיין בעשרים שנה האחרונות.

בצל המתיחות בחזית הצפונית, מזכ"ל חיזבאללה נאם לפני שבועיים והתייחס לחילופי האש בגבול שהתחילו במתקפת הנ"ט על מוצב צה"ל בגבול לבנון. לאחר ששיגר שורה של איומים לעבר ירושלים הוא הודיע: "אם תהיה מלחמה עם אירן - אנחנו נשתתף וזה יהיה הסוף של ישראל". הוא הוסיף: "אם ישראל תתקוף בלבנון אנחנו נגיב, אין לנו קו אדום כשזה מגיע להגנה עצמית מפני ישראל"