ראש הממשלה בנימין נתניהו הגיב היום (שלישי) לאיומים של מזכ"ל חיזבאללה חסן נסראללה, והציע לו להיזהר במעשיו ובדבריו. בתוך כך, צה"ל ממשיך לשמור על כוננות גבוהה בצפון ולאחר שפרס גדודים מהגזרה בשטח, הטיל היום מגבלות על תנועת רכבים צבאיים סמוך לגבול.

״שמעתי את הדברים של נסראללה, אני מציע לו להירגע", אמר נתניהו במהלך טקס הנחת אבן פינה למרכז הפיתוח של חברת "מובילאיי" בירושלים. "הוא יודע יפה מאוד שמדינת ישראל יודעת להגן על עצמה היטב, ולהשיב לאויביה כגמולם. אני רוצה להגיד לו ולמדינת לבנון, שמאכסנת את הארגון הזה השואף להשמיד אותנו, ואני אומר את זה גם לקאסם סולימאני: היזהרו בדבריכם, ועוד יותר היזהרו במעשיכם״.

במקביל, בצה"ל נערכים לתגובה אפשרית של חיזבאללה ולאור הערכת מצב מבצעית החליטו להגביל את תנועתם של רכבים צבאיים במספר צירים בצפון. לפי דובר צה"ל, הנסיעה בכבישים שנקבעו תתאפשר על בסיס אישור פרטני בלבד ובהתאם להערכת המצב. יחד עם זאת השגרה האזרחית במרחב ממשיכה להתנהל כרגיל.

פיקוד הצפון נמצא בכוננות גבוהה מאז שישראל תקפה בסוריה ועל פי דיווחים זרים גם בלבנון, ובמערכת הביטחון מעריכים שבסופו של דבר תגיע תגובה של חיזבאללה נגד מטרות ישראליות בגבול הצפון.

צה
צה"ל חוסם כבישים בצפון | צילום: החדשות 12

עוד במסגרת ההיערכות החליטו בצה"ל לפרוס בגזרה גדודים מבצעיים שמוצבים באזור, במטרה להגן על היישובים. אתמול פורסם כי ייתכן כי בימים הקרובים יחליטו במערכת הביטחון אם להביא כוחות נוספים לאזור מלבד מערכות ההגנה האוויריות. החלטה על כך טרם התקבלה.

בשני העימותים האחרונים עם חיזבאללה, ב-2015 ו-2016, תקף הארגון באזור הר דב. הפעם מעריכים בצה"ל שפעולת הנקם לא תיערך שם, אך בכל מקרה ארגון הטרור יכוון את תגובתו לעבר מטרות צבאיות ולא אזרחיות.

קצין בכיר בצה"ל העביר אתמול מסר שלפיו כל ניסיון התקפה של חיזבאללה לא יעבור בשקט. אותו קצין הוסיף כי כל ניסיון כזה יענה על ידי צה"ל בתגובה חריפה במיוחד.

נסראללה לתושבי הצפון: "לא יהיה לכם שקט"

לפני יומיים התייחס מזכ"ל חיזבאללה, חסן נסראללה למתפקת הרחפנים בדרום ביירות, האשים את ישראל ואיים בתגובה. "מטוסים ישראלים ללא טייס מעל שמי ביירות זו התפתחות מאוד מאוד מסוכנת", אמר נסראללה. "אם נשתוק על ההפרה הזו זה ייצור מצב מסוכן בלבנון".

"המדינה הלבנונית עושה את מה שבאחריותה - מדברת, מגנה, מגישה תלונה - כל זה טוב", טען נסראללה ושלח איום מפורש לעבר ישראל. "אך זה לא מספיק. אנחנו בחיזבאללה לא נאפשר שתרחיש כמו בעירק יתפתח אצלנו - לא משנה מה יהיה המחיר. נגמר הזמן בו ישראל תוקפת בלבנון ובישראל נשמר השקט".

נסראללה סיים את דבריו באיום נוסף כלפי ישראל וטען כי תושבי הצפון לא יוכלו עוד לישון בשקט במידה והמצב יימשך, ופנה גם לחיילי צה"ל: "חכו לנו מהלילה באזור הגבול". נסראללה הוסיף: "הקונפליקט עם ישראל עבר כעת למצב חדש"

אל תפספסו את ועידת המשפיעים 2019! נבחרת הכתבים המובילה של ישראל פוגשת את האנשים המשפיעים במדינה! >>> מהרו להירשם עוד היום