צה"ל הפיץ ברשת תמונה של דגל פלסטין עם צלב קרס ב"צעדות השיבה" – ובארגון הטרור חמאס בחרו לשנות נהלים. אתר ביטחון הפנים של הארגון העלה היום (שני) בפלטפורמות התקשורתיות שלו קריאה מפורשת למשתתפים בהפגנות שלא להניף שום סמלים זולת הדגל הפלסטיני, זאת לטענת הארגון "על מנת שהכיבוש הישראלי לא יוכל לנצל זאת".

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

בעמודי הפייסבוק והטוויטר של צה"ל באנגלית פורסם ביום שישי האחרון כי ב"צעדות השיבה" ברצועת עזה הונף דגל פלסטין שאליו הוצמד צלב קרס. "צלב הקרס הנאצי, סמל לרצח ושנאה, שוב הונף בהפגנת חמאס בעזה היום. מול השנאה הזו עומדים חיילי צה"ל, דרוכים ונחושים להגן על ישראל", נכתב בצמוד לתמונה.

התמונה פורסמה בתקשורת הערבית ורבים בציבור הפלסטיני מתחו ביקורת על השימוש שנעשה בסמלים שאינם דגלי פלסטין‎ ומשמשים את ישראל לצורכי תעמולה. היום הגיב חמאס לביקורת ויצא בקריאה למשתתפחם להימנע משימוש בסמלים כאלה.

כ-6,000 פלסטינים הפגינו בסוף השבוע בכמה מוקדים לאורך גבול רצועת עזה, במסגרת "צעדות השיבה" השבועיות. המפגינים יידו אבנים והשליכו מטעני חבלה ובקבוקי תבערה לעבר הגדר. מדובר צה"ל נמסר כי החיילים השיבו באמצעים לפיזור הפגנות. לא היו נפגעים בקרב החיילים.