פיצוץ אירע הערב (שלישי) בבסיס צבאי בעירק המזוהה עם המשטר האירני - כך על פי דיווחים ברשת סקיי ניוז בערבית וכן רשתות חדשות מקומיות בעירק. על פי הדיווחים הבסיס שהותקף נמצא במחוז סלאח א-דין, מצפון לבגדד, כמו כן קיימים דיווחים סותרים על נפגעים. 
 
הפיצוץ נשמע לפני שעה קלה בבסיס "בלד" האווירי, המשמש את מיליציות הגיוס העממי הנאמנות למשטר האיראני. לפי חלק מן הדיווחים הפיצוץ נבע משיגור פצמ"ר ולפי דיווחים אחרים - מתקיפת מל"ט. עד כה אין התייחסות בדיווחים רשמיים.

ראש הממשלה בנימין נתניהו רמז הערב למעורבות ישראל בתקיפה. רגע לפני ההמראה מקייב, בסיומו של הביקור המדיני באוקראינה אמר נתניהו כי "יש אתגרי ביטחון גדולים שעליהם יעיד דו"ח המודיעין שקיבלתי לפני כמה דקות". כאשר נשאל אם זה קשור לפיצוצים בעיראק, אמר נתניהו שהוא מקבל כל יום דו"ח מודיעין וזה לא חריג.

פיצוץ בבסיס צבאי בעירק המזוהה עם המשטר האירני ‎‎
פיצוץ בבסיס צבאי בעירק המזוהה עם המשטר האירני ‎‎

 לפני כשבוע כלי תקשורת ערביים דיווחו על תקיפה מסתורית של מחסן תחמושת בעירק. על פי הדיווחים, הפיצוץ אירע במחסן טילים בדרום בגדד ששייך למיליציית "הגיוס העממי" שזוכה לתמיכה אירנית.

 
תקיפה, עירק (עיבוד: ISI Intelligence Report)
תוצאות התקיפה בעירק החודש | עיבוד: ISI Intelligence Report
מוקדם יותר החודש פורסם בעיתון "א-שרק אל-אווסט" כי ישראל הרחיבה את מעגל התקיפות נגד אירן בסוריה ובעירק. לפי הדיווח, חיל האוויר הישראלי תקף בפעם השנייה החודש מפעל טילים אירני במחנה צבאי צפונית-מזרחית לבגדד. עוד דווח כי התקיפה, שהתרחשה ב-19 ביולי בעירק, "בוצעה על ידי מטוס F-35".