רב טוראי ב', התצפיתנית החדה שסיכלה את חדירת המחבלים בלילה שבין שבת לראשון, מדברת לראשונה. ב' זיהתה את התקרבות החמושים לגדר, הפעילה את הכוחות וסייעה לסכל את פעילות המחבלים. "אני מרגישה גאווה וסיפוק", היא סיפרה.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

בעת תצפית על גדר המערכת, ב' המשרתת בחטיבה הצפונית שבאוגדת עזה, זיהתה לא פחות מחמישה חמושים סמוך לגדר. בפעולה מקצועית וזריזה הקפיצה ב' את הכוחות, הכווינה אותם אל הנקודה המדויקת שבה נמצאו המחבלים וסייעה בסיכול פעולת החוליה.  

ב' שיחזרה את האירוע: "קיבלתי התרעה על תנועה חשודה בשטח. התמקדתי בנקודה וזיהיתי דמויות מתקרבות אל עבר הגדר, הבנתי שמדובר בחמושים וישר הקפצתי כוחות שיריון ואוויר לנקודה. בהכוונתי, הכוחות חתרו למגע והאירוע הסתיים בצורה חיובית. בדיעבד, אני מרגישה גאווה וסיפוק מתוך הבנה שביצעתי את התפקיד בצורה הטובה ביותר ובהצלחה".

אתמול נחשף התיעוד של החשודים, בו הם נראים מתקרבים לגדר עם נשקם. הירי לעברם בוצע כשהם היו כמה מאות מטרים בתוך עומק הרצועה, וארבעה נהרגו. סגן ע', מ"מ בגדוד 82 שהיה חלק מהכוח שירה לעבר המחבלים, סיפר כי הוא קיבל דיווח על מספר חשודים שהגיעו לגדר.

"ישר הקפצתי את הצוות ונסענו עם הטנק לעמדות ירי", הוא שיחזר. "משם אנחנו מבינים שמדובר במחבלים חמושים. זיהינו את המחבלים וביצענו ירי של פגזים לעברם. בזכות חתירה למגע הצלחנו לסיים את האירוע הזה בצורה טובה ולשמור על ביטחון המדינה".

אל תפספסו את ועידת המשפיעים 2019!

נבחרת הכתבים המובילה של ישראל פוגשת את האנשים המשפיעים במדינה! >>> מהרו להירשם עוד היום