כתב אישום הוגש הבוקר (שלישי) כנגד קטין בן 17, תושב מזרח ירושלים, בגין מעורבותו בניסיון הלינץ' בגבר יהודי ברחוב צלאח א-דין בירושלים שבוצע בליל תשעה באב – במהלך חגיגות חג הקורבן המוסלמי. הנאשם, לפי כתב האישום, יידה אבנים וניפץ את שמשות הרכב בו שהה היהודי, ונמלט רק לאחר שהשוטר אפרים כהני ירה 3 יריות באוויר. במקביל, המשטרה עצרה 2 צעירים נוספים בחשד למעורבות באירוע.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

על פי כתב האישום, המתלונן נסע ברכבו ברחוב צלאח א-דין בירושלים, בקצב איטי בשל פקק תנועה ברחוב. הוא נאלץ לעצור את רכבו פעמים רבות במהלך הנסיעה. הנאשם וצעירים נוספים שחלקם נעצרו ששהו ברחוב באותה עת, הבחינו כי האדם ברכב יהודי חובש כיפה.

המעורבים, לפי כתב האישום, החליטו לתקוף את היהודי והחלו לתקוף את רכבו. הם בעטו ברכב, יידו לעברו אבנים וחפצים נוספים אשר חלקם פגעו בראשו של המתלונן. המעורבים זרקו בקבוקי זכוכית, פחיות שתיה, מוט ברזל וכוסות עד לניפוץ חלונות הרכב.

גם את היהודי עצמו הכו ובעטו בו, ריססו לעברו גז פלפל – והכל ממרחק קצר מאוד. אחד המעורבים אף ניסה למשוך אותו מתוך הרכב בכוח.

הנאשם, שהשתתף במעשים, יידה לעבר השמשה האחורית של הרכב אבן ולאחר מכן קופסת שימורים אשר חדרו אל תוך הרכב. הקטין הפסיק את המעשים והתרחקו מהרכב רק לאחר שהשוטר אפרים כהני, שנסע ברכבו הפרטי והיה בסמוך, הבחין בנעשה, יצא מרכבו וירה באוויר 3 יריות באקדח אשר נשא עמו.

לפי כתב האישום, כתוצאה ממעשיהם של התוקפים והנאשם נגרמו ליהודי שטפי דם בראשו וסימנים אדומים בצווארו. חלונות הרכב נופצו ובשמשה האחורית והקדמית נוצרו סדקים ושברים. מראות הרכב נהרסו וכן התגלו סימני מעיכה בפח הרכב.

תיק ניסיון הלינץ' נחקר על ידי תחנת שלם במשטרת מחוז ירושלים. עם הגשת כתב האישום, הגישה הפרקליטות בקשה למעצרו של הקטין בן ה-17 על לתום ההליכים נגדו.

חקירת ניסיון הלינץ': 2 חשודים נוספים נעצרו

במקביל להגשת כתב האישום, במשטרה ממשיכים לחקור את האירוע האלימות. בהמשך לכתב האישום, במשטרה עצרו הבוקר 2 חשודים נוספים כבני 21 ו-19, תושבי מזרח ירושלים, בחשד למעורבות בניסיון הלינץ'. הם נעצרו בבתיהם, ובחיפוש שערכה המשטרה אותרו ממצאים נוספים.

בשבוע שעבר דווח על 3 חשודים אחרים, שזוהו כמעורבים במקרה, ונעצרו על ידי המשטרה. כנגד אחד מהם הוגש כתב האישום.

אל תפספסו את ועידת המשפיעים 2019! נבחרת הכתבים המובילה של ישראל פוגשת את האנשים המשפיעים במדינה! >>> מהרו להירשם עוד היום