יומיים אחרי הפיגוע הרצחני בגוש עציון: מקורות פלסטינים מדווחים כי כוחות צה"ל עצרו הבוקר (שבת) ארבעה חשודים ברצח החייל ותלמיד הישיבה בן ה-19 דביר שורק ז"ל סמוך ליישוב מגדל עוז. במסגרת המצוד אחר מבצעי הפיגוע כוחות הביטחון עצרו מוקדם יותר היום מספר פלסטינים נוספים באזור חברון בחשד ששימשו כסייענים. כמו כן, מספר כלי רכב הוחרמו ונבדק החשד שנעשה בהם שימוש במהלך הפיגוע.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

על פי דיווחים פלסטינים, מוקדם יותר הבוקר נעצרו ארבעה בני משפחה במהלך סריקות צה"ל בכפר בית כאחל שבאזור חברון. עוד דווח כי במהלך הסריקות בכפר הוחרם רכב ונבדק החדש האם נעשה בו שימוש במהלך הרצח של דביר שורק ז"ל. 

אמש השלימו כוחות צה"ל את הפעילות המבצעית בכפר פג'אר הסמוך לזירת הפיגוע, במסגרתה נעצרו מספר פלסטינים והוחרם רכב בחשד ששימש לביצוע מעשה במקביל למעצרים, במערכת הביטחון פועלים כדי להוריד את גובה הלהבות בשטח ולמנוע הידרדרות נוספת – כדוגמת פעולת תג מחיר שבוצעה אתמול בכפר הפסלטיני יטא, ככל הנראה בתגובה לפיגוע.

מצוד צה"ל אחרי רוצח דביר שורק (צילום: דובר צה"ל , באדיבות גרעיני החיילים)
סריקות צה"ל בכפר פאג'ר | צילום: דובר צה"ל , באדיבות גרעיני החיילים
תג מחיר הלילה ליד בית לחם
חשד לפעולת תג מחיר באזור בית לחם

ראש הממשלה בנימין נתניהו שוחח אתמול עם גולשים בשידור חי בעמוד הפייסבוק שלו, ודיבר גם על המאמצים לאיתור המחבלים שרצחו את דביר שורק ז"ל בגוש עציון. נתניהו חשף כי המצוד מתקרב לסיומו, לפי מידע שהתקבל.

נתניהו בזירת הפיגוע בגוש עציון של דביר שורק (צילום: החדשות )
רה"מ נתניהו בזירת הפיגוע בגוש עציון | צילום: החדשות

"אנחנו הולכים לתפוס את המרצחים האלה, לפי דיווח שקיבלתי לפני שעה קלה אנחנו בדרך לשם - זה לא ייקח הרבה זמן ואנחנו נבוא איתם חשבון. נתפוס אותם כפי שהשב"כ וכוחות הביטחון תפסו את כל המרצחים בשנים האחרונות, זה לא ייקח הרבה זמן עד שזה יתברר", אמר נתניהו.