רופאת שיניים נעצרה על ידי רשויות החוק האמריקאיות אחרי שהתברר שהיא פעלה ללא רישיון. מוניקה דיוויס, הבעלים של מרפאת The Veneer Experts (תרגום: המומחים בציפוי חרסינה לשיניים), הובאה למעצר לאחר שהתברר שהיא פעלה בשתי מדינות וביצעה עשרות פרוצדורות למטופלים שלה, למרות שמעולם לא למדה רפואת שיניים.

דיוויס ניהלה שתי מרפאות שיניים בארה"ב, הראשונה בלאס וגאס והשנייה במדינת אילינוי. לפי ממצאי החקירה, דיוויס ביצעה בין היתר טיפולי התקן ליישור שיניים (ברזלים) וציפוי חרסינה, וגרמה למטופליה נזק בלתי הפיך. ראלף ג'ונס, אחד הקורבנות שלה, סיפר שהוא עבר אצלה טיפול ציפוי חרסינה לשיניים שעלה לו 1,000 דולר והותיר אותו עם שיניים רקובות. "השיניים שלי פשוט התחילו ליפול לי מהפה", סיפר. "ככל שעבר הזמן, ההופעה החיצונית שלי רק הלכה והתדרדרה. יום אחד, התעוררתי וגיליתי שיש לי שיניים חסרות".

מוניקה ביילי, קורבן נוסף של ביילי, סיפרה שהיא לקחה את בתה בת ה-15 לטיפול אצל דיוויס, שהשתמשה בטיקטוק כדי לפרסם את שירותיה. לדבריה, בעקבות הטיפול הלוקה, בתה נותרה מבועתת מללכת לרופא השיניים. "זה מטורף שנתנו לה לעסוק ברפואת שיניים", סיפרה. "היא לא נורמלית. לא מעניין אותה שום דבר".

ד"ר לורה זלאי, מומחית לרפואת שיניים, התייחסה לפרשה בשיחה עם ערוץ CBS2 ואמרה שהיא מודאגת מאוד מהמטופלים של דיוויס. "שמעתי את הסיפורים שלהם. יש שם אנשים שמדאיג אותי יותר מכל מצב החניכיים שלהם", ציינה ד"ר זלאי. "הם עברו טיפול ציפוי חרסינה לא איכותי ועכשיו אין להם שום דרך להגיע עם מברשת השיניים שלהם לאזורים מסוימים בחניכיים. זה רק עניין של זמן לפני שלא יהיו להם שיניים".

שתי המרפאות של דיוויס נסגרו בעקבות התפוצצות הפרשה. היא מואשמת כי עסקה ברפואה ללא רישיון ואם תורשע בעברות המיוחסות לה, בית המשפט יכול לגזור עליה בין שנה ל-4 שנות מאסר.