הרבה זמן פנוי יש לצביקה עינב עכשיו, מאז הודיע ממש לאחרונה שהוא עוזב את פרויקט חייו. לפני שלוש שנים הבאנו את סיפורו - מאמן כושר בעודף משקל שהחליט יום אחד שהוא חייב שינוי - וכך נולד לו המיזם "אבא חטוב", שהפך לאימפריית דיאטות משגשגת שגלגלה מאות מילוני שקלים והפכה גם את צביקה למיליונר. לפני כשבועיים הוא הטיל פצצה והודיע במפתיע שהוא עוזב את "אבא חטוב", ומותיר את העסק לגרושתו.

תגיד, מזהים אותך ברחוב?
"כל הזמן. בין 10 ל-20 פעמים ביום. כמעט שלא קורה מצב שמישהו לא מכיר".

כדי להבין למה הוא עוזב את העסק דווקא עכשיו, בשיא, כשהוא משגשג ומכניס הרבה כסף צריך לחזור להתחלה. לפני כארבע שנים הוא הגה דיאטה שפונה לקהל הגברים, בעיקר לאבות. עד אז היה מאמן כושר ששקל יותר מ-100 קילו. יום אחד עמד מול המראה והחליט שדי. הוא מצא שיטה להוריד במשקל והתחיל להפיץ את הבשורה. דיאטה שמתחילה בארוחות עם תוספת מים, תרגילי נשימה והרבה ירקות. בהמשך הימנעות מקמח וסוכר, ורק אחר כך תפריטים מאוזנים. הכול יחד אמור להשפיע על הורמוני השובע. את התורה שלו העביר למתאמנים בסרטונים, ליווי מקוון וקבוצות וואטסאפ לתמיכה.

פגשנו אותו לפני כמה שנים, ממש בתחילת הדרך. מאז הפך לאימפריה. אלפי קבוצות של גברים שחולמים להוריד את הכרס.

"זה היה וואו, הצלחה מסחררת, מטורפת, עד היום. אתה הופך ממאמן כושר שמנמן ל'גורו דיאטות' של עשרות אלפי אנשים. אתה הופך ממישהו שכל החיים שלו היה לו בסדר מבחינה כלכלית למישהו שעושה מיליונים", סיפר. החלוקה הייתה ברורה כבר אז, הוא שר החוץ, הפנים של השיטה, ורז אשתו, היום גרושתו, מאחורי הקלעים, מנהלת את האירוע. העובדת הסוציאלית הפכה למנכ"לית החברה.

צביקה עינב "אבא חטוב" (צילום: חדשות 12)
צביקה עינב "אבא חטוב" | צילום: חדשות 12

חשבון הבנק השמין

במשרדים שלהם בקיסריה, גם השבוע רז על ההגה, למרות ששר החוץ הודיע על פרישה, עם 60 עובדים שעונים לפניות של הנאבקים בעודף המשקל. ההצלחה של האבות הביאה לקנאת בנות הזוג. כך נולדה האחות הקטנה, "אימא חטובה", שמהר מאוד הפכה לאחות גדולה.

"היום יש יותר אימהות חטובות. ובעצם כל שבוע בערך מתחילים 800 אבות ואימהות את התהליך הזה", אומרת רז עינב.

זהו, האבות התייאשו או...?
"התחטבו כבר. הם כבר חטובים", היא צוחקת.

ומי שדווקא השמין כתוצאה מההצלחה הגדולה היה חשבון הבנק. "'אבא חטוב' הכניס בשלוש שנים מעל 100 מיליון שקל", אומר צביקה. "מן הסתם, חלק מזה הגיע אליי. אתה מרוויח בצורה שהיא לא פרופורציונלית. אתה יכול לעבוד שעתיים בשבוע ולהרוויח מאות אלפי שקלים בחודש".

עשיתי סיבוב של פנטהאוז ברוטשילד עם מרפסת ענקית, נוסע בביזנס, קונה בגדים יקרים. זה לא הפך אותי למאושר. תשאלי אותי מה עשיתי עם הכסף שהפך אותי למאושר? לעשות מסיבה בערב, לקחת את כל ההומלסים של רוטשילד ולקנות להם פיצות והמבורגרים. והמבט שהיה להם בעיניים היה הרבה יותר טוב מאשר כל שעון או כל פרארי. ואז זה גורם לך לשאול שאלות. כשאני לא צריך לקום בבוקר לעבודה כדי להתפרנס, האם אני באמת רוצה לקום אליה? והרבה פעמים התשובה הייתה "לא". ואז הבנתי שיש פה בעיה.

צביקה וגרושתו רז עינב (צילום: חדשות 12)
צביקה ורז כשהקימו את העסק | צילום: חדשות 12

סמים משני תודעה

התובנה הזאת שיש לו בעיה שלחה את צביקה למסעות ניסוי וטעייה בנבכי הנפש. הוא התנסה גם בכל מיני סמים משני תודעה. "הכול. פטריות, אם-די, איוואסקה. חוויות פסיכדליות", הוא מפרט. "ואני ניסיתי ואני חקרתי. ושם אתה פוגש את עצמך בלי שום מסכה. אתה מתמודד עם פחדים מה יהיה, אתה מתמודד עם ציפיות מאוד-מאוד גדולות. יש לך עשרות עובדים, עשרות אלפי אנשים שרוצים פרסונה, פרסונה של המאמן מלא המוטיבציה ולפעמים אתה לא כזה. ומצאתי את עצמי יושב מול המחשב ומזיע בידיים ואומר לעצמי, 'אני לא אצליח. אני לא אצליח' בלופ".

ואז הוא החליט שהוא פשוט צריך לעזוב. בסוף החודש שעבר, בפוסט בפייסבוק, הטיל את הפצצה.

רעדה לך האצבע כשעשית "שלח"?
"חד וחלק. והיה ברור לי שזה יעשה בלגן, והיה ברור לי שזה הדבר הנכון. אני יזם באופי שלי וברגע שהארגון הפך להיות ארגון, גדול, וכבר לא יכולתי ליצור, להוציא, הרגשתי שאני לא מתאים למערכת הזאת כבר".

צביקה וגרושתו רז עינב (צילום: חדשות 12)
צביקה וגרושתו רז עינב, מנכ"לית "אבא חטוב" | צילום: חדשות 12

"תחושת בגידה" 

אחרי שהוא ואשתו, הורים לשתי בנות התגרשו ברבנות, עכשיו הם מתגרשים שנית: ה"פאוור קאפל" יפסיק לנהל את העסק ביחד ואימא תמשיך לגדל לבד את הבייבי המשותף. שניהם בטוחים ש"אבא חטוב" הרבה יותר חזק מהפנים של צביקה, שכל כך מזוהה איתו. "הרגשתי כמו אריה בכלוב, עם כל הכבוד להנחתות העסקיות", הוא אומר. 

שיטת הדיאטה "אבא חטוב"  (צילום: viral press)
שיטת הדיאטה "אבא חטוב" | צילום: viral press

הודעת הפרישה של היזם האימפולסיבי הייתה וואחד הנחתה. רז פשוט קמה בבוקר וקראה על זה בפייסבוק. "זה היה רגע קשה. אני אגיד בכנות, איזושהי תחושת בגידה כזאת. אנחנו ביחד תשע שנים והייתי מצפה לקבל את הדבר הזה לפני כולם", היא אומרת.

"אני חושבת שאולי גם עשית את זה ככה כי פחדת מהתגובה שלי", היא אומרת לו. "זה היה מאוד-מאוד פוגע".

"אני אוהב אותך. אני יודע שאני בן *** לפעמים, אבל אני אוהב אותך", הוא אומר.

"כן, אבל היית יכול יותר".

_OBJ

"יש מצב שזה יהיה פוליטיקה"

עכשיו צביקה עובר לדבר הבא, רוצה להפיץ את הבשורה שלו, הפעם בעיניי שיווק וללא דמי מנוי חודשיים, אלא חינם. "לעזור גם למילואימניקים להרים את העסק שלהם", הוא אומר. "ב-7 באוקטובר ישר הבנתי שיש לי פריווילגיית יתר, להיות מסוגל לשבת בבית ולא לפחד שהמענק לא יגיע. ואני הרגשתי שיש בי כל כך הרבה כלים שיווקיים של השפעה. עכשיו הצעד הבא זה פשוט לתת את כל הכלים האלה בחינם לכל בעלי העסקים בישראל".

_OBJ

מי שמגדיר את עצמו "יזם עם ראש בעננים", "גאון שיווקי", גם "מהפכן סדרתי" לא מתכוון להישאר רק עם מצגות מול מסך המחשב. הוא אוהב לחשוב בגדול, יש שיאמרו יומרני. השאלה אם זה יצליח לו גם בפעם השנייה.

"המטרה הסופית היא לעשות מהפכה במדינת ישראל", הוא מצהיר.

זה אומר ללכת לפוליטיקה?

"להיות באזור הגאונות שלי, שזה האזור השיווקי גם בתוך מהלכים פוליטיים שצריך לעשות פה, בין אם זה הסברה, בין אם זה חילופי שלטון".

מדיאטות למדינה?

"מדיאטות ללעשות שינוי, שהמדינה תהיה משהו שאנחנו, כבעלי עסקים, כיזמים, כאנשים איכותיים, אנחנו לא נרצה לברוח לחו"ל. ויש מצב שאני אהיה בפרונט של זה. תשאלי אותי עוד חמש שנים, יש מצב שזה יהיה פוליטיקה. אני לא יודע. אני לא פוסל שום דבר".