משרד הבריאות והמרכז הרפואי איכילוב הודיעו הלילה (בין שני לשלישי) כי כל 11 החטופים שהושבו אתמול משבי חמאס הגיעו לבית החולים לאחר השחרור. עם הגעתם, עברו המשוחררים הערכה רפואית על מנת שיוכן להם טיפול בהתאם למצבם. מצבם הגופני של כל הילדים והנשים שהגיעו מוגדר "יציב". רננה, אמא של אור ויגיל ששוחררו אתמול משבי חמאס ברצועת עזה, פרסמה תמונות מרגעי האושר במשפחה לאחר השחרור מהשבי.

במהלך היום פרסם דובר צה"ל תיעודים של רגעי חזרתם של החטופים מאמש בנקודת המפגש עם שובם, במסוק חיל האוויר ובבית החולים איכילוב. כמו כן, פורסם קטע וידאו מרגע מפגש האיחוד של איתן יהלומי עם אימו בת שבע.

האחים אור ויגיל יעקב במפגש עם אימם רננה (צילום: מתוך פייסבוק)
האחים אור ויגיל יעקב במפגש עם אימם רננה לאחר השחרור מהשבי | צילום: מתוך פייסבוק

עם הגעתם של 11 המשוחררים למתחם הייעודי שהוכן עבורם, הם עברו בדיקות רפואיות ראשוניות על מנת להעריך את מצבם ואת אופן הטיפול הנדרש. "אלו רגעים רגישים עבור המשפחות ועבור השבים לישראל. אנו מבקשים לשמור על פרטיותם ועל כבודם", נמסר מבית החולים. "אנו שמחים על חזרתם הביתה ומאחלים לחזרתם של כל החטופים".

פרופ' דרור מנדל, מנהל בית החולים דנה דואק לילדים, אמר אמש כי "כל הילדים וכל האמהות נמצאים עם המשפחות שלהם, במתחם שקט ורגוע שהכנו עבורם". לדבריו, לצד הטיפול הרפואי שיינתן להם, בבית החולים מתכוונים לספק למשוחררים סביבה תומכת ושקטה. ד"ר רם שגיא, ראש אגף הרפואה בחטיבת המרכזים הרפואיים במשרד הבריאות, הוסיף כי "בית החולים היה ערוך ומוכן לקליטת המשוחררים".

מפגש מרגש במיוחד התקיים אתמול במחלקת הילדים השבים במרכז שניידר לרפואת ילדים: אוריה, יובל ועפרי ברודץ, נפגשו לראשונה מאז שבו ארצה, עם רודני, הכלב שלהם. בני המשפחה ידעו שאין דבר שישמח אותם יותר מלפגוש את כלבם האהוב, ודאגו להביא אותו למחלקה.

רגעי חזרתם של החטופים והמפגש עם המשפחות (צילום: דובר צה"ל)
משפחת קלדרון מתאחדת | צילום: דובר צה"ל
רגעי חזרתם של החטופים והמפגש עם המשפחות (צילום: דובר צה"ל)
עם השחרור: אור ויגיל במפגש עם בני המשפחה | צילום: דובר צה"ל
רגעי חזרתם של החטופים והמפגש עם המשפחות (צילום: דובר צה"ל)
משפחת יהלומי מתאחדת, אתמול לאחר השחרור מהשבי | צילום: דובר צה"ל

דוד של יגיל ואור יעקב, סיפר אמש בדמעות: "התרגשות שמהולה בעוד כוח שאנחנו צריכים ועוד מאבק שיש לנו לעשות כדי להחזיר את יאיר ואת מירב בת הזוג שלו אבל יש הרבה אושר ויש לנו עם מדהים, שכל הזמן רצה לעזור לנו. אפילו עכשיו, גם ברגעים הטובים והקשים. הגיע אלינו מיזם מהמם שהכינו בובות דובים לכל משפחות החטופים. מרגש".

לאור מלאו 17 בשבי חמאס, יגיל יהיה בן 13 בימים הקרובים. הם התאחדו עם אימם רננה, שמביתה בקיבוץ נחטפו ב-7 באוקטובר כשהיא איננה שם. הם התקשרו אליה מפוחדים, ולחשו שהם שומעים קולות בערבית, ושדלת הבית נשברה. רננה שמעה ברקע קולות בערבית, ועוד הספיקה לשמוע את הבן הצעיר יגיל אומר: "אל תיקחו אותי, אני קטן מדי".

רגעי חזרתם של החטופים והמפגש עם המשפחות (צילום: דובר צה"ל)
בני משפחת יהלומי מתאחדים, אתמול עם הנחיתה בביה"ח | צילום: דובר צה"ל
רגעי חזרתם של החטופים והמפגש עם המשפחות (צילום: דובר צה"ל)
המפגש המרגש של משפחת אנגל עם הילדים ששוחררו | צילום: דובר צה"ל