לציפיה ויואל נולדה בת ימים בודדים לפני המלחמה. בהמלצת רב, הם המתינו לקיים מסיבה עבורה שבה יעניקו לה את השם. אבל אז פרצה המלחמה, ויואל, קצין לוחם - הוקפץ יחד עם חבריו לגדוד. "מי חשב שאחרי החג ייראה ככה? חוץ מלילה אחד שיואל חזר אחרי שלושה שבועות, לא ראיתי אותו. לא הספקנו לבחור לה שם", ציפיה משתפת ל-N12.

ישראל במלחמה - סיקור N12

ציפיה מספרת כי במשך שישה שבועות לא נבחר שם לבתה. "הסתובבנו בבדיקות, בטיפת חלב, בזמן שאין לה שם. לא ידעתי מה להגיד על השם לצוות שם", היא מוסיפה. לאחר שבעלה נמצא שבוע בקרבות בתוך הרצועה, היא מחליטה ליצור קשר עם גורם בשלישות הגדוד - ומבקשת שבעלה יכריז על שם.

"קיבלתי - שחר אורה? חיובי"

בהקלטת הקשר הצה"לי מתוך שדה הקרב שהגיעה ל-N12, ניתן לשמוע את השיחה המרגשת, שבה יואל מכריז על שמה החדש של בתו. "היא הרגע התקשרה לדעת את השם, רוצה להגיד אותו?", שאל אחד החיילים בקשר. יואל השיב: "שחר אורה, חיובי". 

ציפיה עם בתה הפעוטה שחר אורה
ציפיה עם בתה הפעוטה שחר אורה

ציפיה מספרת כי הקלטת השיחה, שהגיעה אליה לאחר מכן, ריגשה אותה מאוד. "אחרי ששלחו לי את ההקלטה סכר הדמעות נפרץ. היה לי מאוד מרגש לשמוע אותו - אנחנו מדברים לרוב בוואטסאפ. 

היא גם מספרת כי לפני המלחמה הם בחרו שם אחר, אבל החליטו לשנות: "כשהיא פרצה - הבנו שאנחנו צריכים שם משמעותי יותר, שמתאים לימים האלה. החבר'ה מהגדוד הציעו לו את השם שחר אורה. אורה זה גם שמחה, וגם תורה". 

ציפיה ויואל יחד עם ילדיהם והתינוקת שחר אורה
ציפיה ויואל יחד עם ילדיהם והתינוקת שחר אורה - לפני שהחלה המלחמה

"קמנו בשמחת תורה לבוקר שחור, מתפללים שהתינוקת תקום לשחר של אורה"

לאחר השיחה, כתבה ציפיה בקבוצת נשות הגדוד על הבשורה המרגשת: "משתפת במשהו משמח. יואל נמצא בתוך עזה, שה' ישמור עליו! כל הזמן הזה לנסיכה אין שם. היום קיבלתי הקלטה מהשלישות של שיחה שעלתה איתו בקשר, ויואל נתן שם למתוקה מתוך הקרבות. וייקרא שמה בישראל שחר אורה".

הבשורה המרגשת של ציפיה בקבוצת נשות הגדוד
הבשורה המרגשת של ציפיה בקבוצת נשות הגדוד: "יואל נתן שם לתינוקת שלנו בקשר"

"אורה זו שמחה, אורה זו תורה!" היא המשיכה. "קמנו בשמחת תורה לבוקר שחור. אנחנו מתפללים שהתינוקת המתוקה שלנו תקום תמיד לשחר של אורה, ושתבשר את גאולתן של ישראל".