אומרים "משנכנס אדר מרבין בשמחה", אך חג הפורים של בני משפחת חקלאי כמעט התחיל באסון כבד. רגע לפני מסיבת התחפושות בבית ספר, כשהוא לבוש בתחפושת נינג'ה, הראל בן ה-6 שתה משקה טרופית בשם "טרופיקר" ולפתע החל להיחנק. בדיעבד התברר – פקק שקית המשקה נכנס לקנה הנשימה שלו.

בני המשפחה מספרים כי השניות המעטות הללו נראו אז כמו נצח. אימו של הראל משחזרת את הרגעים המבהילים שבהם ניסתה להבין מה קרה לבנה. "הוא נחנק ולא הצליח לנשום", היא מספר. "הוא נחנק מהפקק של הטרופית. זה מאוד מסוכן, צריך להרחיק את זה מילדים".

"הוא נחנק ולא הצליח לנשום, צריך להרחיק את זה מהילדים"

אימו של בן ה-6 שנחנק מפקק טרופית

בני המשפחה הזמינו ניידת מגן דוד אדום, אך בינתיים, לשמחתם, נשימתו של הראל חזרה אליו. "לראות את הילד שלך במצוקה כזו זה סיוט שלא נברא", היא מוסיפה. " היה לנו הבוקר נס גדול, והאמת? אני עוד מסדירה את הנשימות".

צוותי איחוד הצלה ומד"א הגיעו לדירה ופינו את הראל באמבולנס לבית חולים שניידר. מהדם שירד הבינו שהפקק שרט אותו, ולכן הוא ככל הנראה בלע אותו. בהמשך שלחה האם מסר לכל ההורים: "ערב חג פורים, החג השמח בשנה, בבקשה תזהרו מהטרופיות האלה. ובכלל, שימו עין על חטיפים וממתקים שיכולים להיות מסוכנים לילדים".

בארגון "בטרם" שיתפו את הפוסט שכתבה האם בעמוד הפייסבוק שלה והחלו להופיע תגובות רבות של הורים שטוענים כי חוו מקרה דומה עם מוצר זה בדיוק. לירז מספרת שגם לבנה בן ה-7 קרה אותו המקרה במסיבת חנוכה, וכמוה גם אושרת, שהעידה על מקרה דומה במסיבת יום הולדת.

בארגון בטרם נתנו טיפ לזהות חפץ שעלול לגרום לחנק: "כל דבר שיכול להיכנס לקופסת ביצת הפתעה". בהמשך הדגישו: "הרחיקו מילדים חפצים קטנים או מתפרקים, ולמדו אותם לא לפתוח פקקים בפה, אלא בידיים או בעזרת מבוגר" .

ממפעל "הדיל" שמייצרים את המשקה "טרופיקר" טרם נמסרה תגובה.