פרסום ראשון: מבוכה בבית החולים איכילוב - רגע אחרי פתיחת המיון החדש קבע משרד הבריאות כי בית החולים איכילוב לא עמד בחלק מהקריטריונים ובהם שיבוץ כוננים וניהול מעקב רפואי אחר פצועים קשים, ושלל את מעמדו כמרכז על לטראומה.

בית החולים איכילוב (צילום: אבשלום ששוני, פלאש 90)
משרד הבריאות: ביה''ח איכילוב לא יהיה מרכז על לטראומה | צילום: אבשלום ששוני, פלאש 90

החלטה לשלול את מעמד בית החולים כמרכז-על לטראומה הגיעה מיד לאחר פתיחת המיון החדש והמתקדם של בית החולים. מעבר לפגיעה ביוקרה שלו, בית החולים התל אביבי יספוג מכה נוספת. מעתה ועד הודעה חדשה, ככל האפשר - אמבולנסים של מד"א יפנו פצועים קשה לבית החולים בילינסון או לבית החולים שיבא, במקום לאיכילוב. ולמרות זאת, במשרד הבריאות מדגישים שמד''א ימשיך לפנות פצועים קשה לאיכילוב כרגיל.  

אמבולנס, ארכיון (צילום: תיעוד מבצעי מד"א)
מד''א: "נמשיך לפנות נפגעי טראומה גם לבית החולים איכילוב" | צילום: תיעוד מבצעי מד"א

מבית החולים נמסר בתגובה: "הטיפול במקרי טראומה באיכילוב הוא בסטנדרט הגבוה ביותר. מדובר בממצאי בקרה שגרתית של משרד הבריאות, שעוסקים בריכוז אדמיניסטרטיבי של המקרים ותיעודם. כל ההשלמות שהתבקשנו לבצע - בוצעו".

בתגובה על הכתבה, במד''א מסרו: "מד"א מאמין ביכולות המקצועיות של בית החולים איכילוב ומכיר באיכות הטיפול המיוחד ביחידות בית החולים, וככל שיידרש, מד"א ימשיך לפנות נפגעי טראומה גם לבית החולים איכילוב. אנו משוכנעים שההליך הבירוקרטי של הסדרת נושא האישורים ייפתר כבר בקרוב".