"לא מתכננים שום הגבלות לפסח, אפשר להיות רגועים" - כך הבטיח הערב (שלישי) שר הבריאות ניצן הורוביץ. השר אמר בריאיון ל"תוכנית חיסכון" כי הממשלה לא מתכוונת להטיל הגבלות חדשות, מעבר לחובת המסכה בחללים סגורים - ואף חידד ואמר כי "מי שמודאג - שישים מסכה בסדר, במיוחד מבוגרים בהתכנסויות צפופות".

"אני תמיד מוטרד מהקורונה, אבל לשמחתי מאז שנכנסתי לתפקיד אנחנו חיים לצד הקורונה", הצהיר - ותקף אעת הממשלה הקודמת: "סיימנו עם הסגרים וההשבתות. אם לא היינו מחליפים את הממשלה הקודמת, היינו עכשיו בסגר עשירי. אנחנו מתמודדים עם הקורונה - מתחסנים, בודקים, מקפידים על מסכה איפה שצריך. זו הדרך ועד עכשיו היא הוכיחה את עצמה".

כשנשאל על ההשפעה האפשרית של ליל הסדר וההתכנסויות בפסח, השיב: "אני מקווה שהגל לא יעלה. יש אמצעי הגנה שאנחנו מספקים. אין צורך להיבהל, יש צורך להתחסן. התחלנו במבצע חיסונים חדש, הוכחנו בגל האחרון שהמנה ה-4 היא סופר מוצלחת. לכן במקום לחשוש מה יהיה בחג ובטיולים - תתחסנו".

פקקים  בדרך לירושלים (צילום: יונתן זינדל, פלאש/90 )
המראות הללו לא יחזרו על עצמן. מחסומי סגר בדרך לירושלים | צילום: יונתן זינדל, פלאש/90

הורוביץ סירב לקרוא להימנע מהתכנסויות משפחתיות: "בהתכנסויות צפופות צריך להיזהר", הוסיף. "לחגים ולהתכנסויות יש ערך גדול מבחינה חברתית. מי שחושש במיוחד יכול לעשות בדיקת אנטיגן בעצמו לפני שהוא נפגש עם מבוגרים או אנשים שיש להם יותר סיכון למחלה וככה לפתור את העניין. מאחל לכולם שיחגגו בלב שלם ובשמחה ולערב אחד ירגיעו קצת עם הקורונה".

על פי נתוני הקורונה המעודכנים, מספר המאומתים החדשים עדיין גבוה יחסית - יותר מ-15 אלף אתמול מתוך כ-85 אלף בדיקות. עם זאת, מספר החולים קשה עדיין נמוך מ-300 ועומד על 273, מתוכם 105 מונשמים. מניין המתים מקורונה בישראל עומד על 10,485 מפרוץ המגפה.

‏"הקורונה עדיין כאן, היא נשארת, ומדביקה אלפי אנשים מדי יום", ציינו במשרד הבריאות. "לפי מחקרים שונים, החיסון הרביעי מעלה עד פי 4 את ההגנה מפני מחלה קשה ותמותה לבני 60+, שנמצאים בסיכון מוגבר לפתח סיבוכים מהמחלה. אל תוותרו ואל תתנו לקרוביכם מעל גיל 60 לוותר על ההגנה הזו".