משרד הבריאות מסר הבוקר (ראשון) כי ישנו חשד למקרה נוסף של אבעבועות הקוף בישראל. האדם, מלח בן 27, הגיע מטיול במערב אירופה ומאושפז בבידוד בבית החולים ברזילי עם חשד שנדבק בווירוס. מצבו מוגדר קל ביותר ולדבריו הוא לא היה במגע עם חולים אחרים. מדובר בחשד למקרה שני בישראל, זאת לאחר שביום שישי גבר בשנות ה-30 לחייו הגיע לבית החולים איכילוב בתל אביב עם סימני המחלה.

מבית החולים ברזילי נמסר כי אתמול אושפז בן ה-27 עם חשד למחלה. "הגבר הינו מלח בספינת משא, שעגנה בנמל אשדוד, משם הועבר לברזילי", נמסר. "לדבריו, הוא לא היה במגע עם חולים אחרים. מצבו קל ביותר. בשל החשד לאבעבועות נשלחו בדיקות למכון הביולוגי בנס ציונה. הוא מאושפז בבידוד מוחלט".

אבעבועות הקוף (צילום: רויטרס)
אבעבועות הקוף | צילום: רויטרס

אחרי הדיווח על מקרה ראשון של אבעבועות הקוף בישראל, משרד הבריאות הודיע שהאבחנה אושרה. הצוות לטיפול במגפות של משרד הבריאות התכנס אמש לדיון דחוף. "אנחנו יודעים על חשד למקרה אחד של אבעבועות הקופים בישראל, כאשר בעולם כבר יש כמה וכמה מקרים שהתגלו בעיקר במדינות אירופה", אמר ד"ר ארנון שחר, ראש אגף מידע ובריאות דיגיטלית במכבי שירותי בריאות וחבר בצוות לטיפול במגיפות של משרד הבריאות. "בשלב זה לא קיים חשש למגפה בסדר גודל של הקורונה, אך עלינו לפעול באופן ממוקד וזהיר".

בתוך כך, גבר בשנות ה-30 לחייו הגיע ביום שישי לבית החולים איכילוב בתל אביב עם סימני המחלה ואושפז בחדר בידוד. הגבר, שחזר מטיול במערב אירופה, הגיע לחדר המיון של בית החולים עם נגעים מחשידים לווירוס. מצבו קל והוא הוכנס לבידוד לצורך הערכה והשגחה. במשרד הבריאות עדכנו כי מתבצעת חקירה אפידמיולוגית.

בשבועות האחרונים זוהו כמה מקרים של מחלת אבעבועות הקוף במערב אירופה ובצפון אמריקה. תחילה התגלתה המחלה בבריטניה ובימים האחרונים גם בספרד, קנדה, ארצות הברית, פורטוגל ושוודיה. פיזור התחלואה בכמה מדינות מעורר דאגה בגופי בריאות עולמיים בשל החשש כי הנגיף יתחיל להתפשט באוכלוסייה גם מחוץ לאזור התפוצה הרגיל שלו, במרכז אפריקה.