עגילי ההרזיה, טרנד חדש עם הבטחות ישנות, הפך לעוד כלי ניסיוני עבור מחפשי קיצורי הדרך, אבל לצערינו גם עבור השרלטנים שמצאו הזדמנות חדשה "לעשות קופה". "בתקופה האחרונה הרבה מנויים ניגשים ושואלים: 'האם עגילי ההרזיה האלה עובדים? האם כדאי להם להוסיף את זה? כדאי להם להחליף את האימון בזה?'" סיפרה סיוון גפן, מנהלת מקצועית במועדון הולמס פלייס, סנטר תל אביב.

"בכל פעם צץ עוד טרנד חדש כמו קודמיו. אם הטרנדים האלה היו עובדים, אנחנו לא היינו פה", סיפרה גפן. לדבריה, לא יעזור לנו לשים את העגילים החדשים כדי לרזות: "לא על האוזן, לא על האף ולא בשום מקום אחר". המוכרים השונים מבטיחים שעגילי הפלא פותחו כחלק מ"שיטה חדשנית" המבוססת על "עקרונות הדיקור הסיני". "העגיל מפיג את הכמיהה לאכול", כך הם טוענים, מה שגורם לתחושת שובע לאורך היום, מסייע בחילוף חומרים מהיר, מעלה את רמות האנרגיה ובכך "ניתן לרדת במהירות במשקל ולהתגבר על אכילה בלתי נשלטת".

שקר עגילי ההרזיה (צילום: החדשות 12)
שקר עגילי ההרזיה | צילום: החדשות 12
שקר עגילי ההרזיה (צילום: החדשות 12)
שקר עגילי ההרזיה | צילום: החדשות 12

ד"ר גיל ברזילי, PhD מומחה ברפואה סינית ומחלות מטבוליות, טען: "בשביל לרדת במשקל צריך קודם כול, על פי הרפואה הסינית, לאבחן ספציפית את הסיבה שבגללה המטופל או המטופלת סובלים מהשמנת יתר. לטענה ששמים את המגנטים על תנוך האוזן... זה לא משהו שממש עושים. ולשים רק מגנטים על האוזן בנקודה הזאת לא יעשה את השינוי הנדרש. אף פעם אנחנו לא נותנים לכולם את אותו הדבר".

ד"ר יונתן ווגמן, מומחה לכירורגיה פלסטית ואסתטית, אמר: "השמנת יתר, השאלה מאיפה היא מגיעה. האם זו בעיה פיזיולוגית? האם זו בעיה הורמונלית? האם זו בעיה רגשית? צריכים להיות גורמים נלווים - תזונה, ספורט. שום דבר שמגיע כפלא לא יכול לגרום לנו להרזות".

"המון מטופלים מגיעים אליי ומספרים לי על דברים שהם קוראים באינטרנט שמבטיחים להם פלאות ודברים שברגע אחד הם יאבדו במשקל", הוסיף ד"ר ווגמן. "אני תמיד אומר: אם מגיע אליך משהו שקורא לעצמו קסם, קורא לעצמו פלא, קח את זה בעירבון מוגבל. אין ארוחות חינם. וכל דבר מצריך עבודה קשה".

"רימו אותי לחלוטין. ניצלו את הרגש"

בשיחה עם חדשות 12, סיפר מוכר של עגילי ההרזיה: "זה עובד על נקודות הלחיצה באוזן. זה עובד על נקודות האקופונקטורה בגוף וזה גורם לרצון לא לאכול הרבה". ובתוך כמה זמן ניתן יהיה לראות שינויים? "אני מאמין לפחות שבועיים-שלושה זה ייקח לך. את צריכה להתחיל לשים את זה ולראות מה קורה". 

אחרי שניסתה לא מעט דיאטות שלא צלחו, תרצה (שם בדוי), רכשה את עגילי ההרזיה בעקבות מודעה שנחשפה אליה: "כשראיתי את הפרסומת, אז התלהבתי. נשמע גאוני. זה נשמע ואו! הפעם אני יורדת לפחות 10 קילו!" מחכה שזה ייתפס וייתפס וייתפס, אבל שום דבר, נאדא, אפילו לא קילו! לא היה לי שום דיכוי תיאבון. מה שירד לי בגדול זה מהבנק. הכסף מהבנק. והקילוגרמים עלו".

שקר עגילי ההרזיה (צילום: החדשות 12)
שקר עגילי ההרזיה | צילום: החדשות 12
שקר עגילי ההרזיה (צילום: החדשות 12)
שקר עגילי ההרזיה | צילום: החדשות 12

"אני שילמתי עבור העגילים בסביבות ה-450, 500 שקלים, הרבה מאוד כסף", סיפר גלעד שרכש גם הוא את העגילים וגילה שהם אולי עולים לא מעט, אבל על המשקל הם ממש לא משפיעים. "רימו אותי לחלוטין. ניצלו את הרגש. בשיא שלי הגעתי ל-170 קילו. ניצלו את החולשה שלי. כל כך רציתי להרזות. והאנשים האלה שמנצלים את החולשה של האנשים השמנים, מה שהם עושים פה זה גזל רגשי וכלכלי".

אז גם במקרה של עגילי הפלא נראה שאין פתרונות קסם ומי שירצה לרדת במשקל יצטרך להמשיך לעבוד קשה ולא לחפש קיצורי דרך. ועד שמשרד הבריאות לא יתעורר וייכנס לתמונה עוד ועוד אנשים ייפלו בפח של שקר ההרזיה.

תגובת אתר buy10: אנו משתדלים לרשום את המידע האמין ביותר שיש בידינו לגבי כלל המוצרים שבאתר. לגבי עגיל ההרזיה, המידע שרשמנו לגבי יעילותו הינו על פי נתוני היצרן / הספק בלבד. המוצר המדובר הינו מתחום ההרזיה האלטרנטיבית המבוססת על פי הרפואה הסינית וכמוצר אלטרנטיבי אין הבטחה על הצלחתו או אי הצלחתו לצורך הרזיה. בהמשך להערות שלכם הוספנו את ההסתייגות הנ"ל בתיאור המוצר שבאתר.

תגובת משרד הבריאות: מוצרים אלו לא אושרי על ידי משרד הבריאות ואין מידע מדעי המצביע על יעילות המוצרים. המשרד יפעל בשיתוף פעולה עם הרשות להגנת הצרכן לבדיקת ההטעיה הצרכנית העולה מן הפרסומים.

נציין כי אתר סטורי שופ שמופיע בכתבה בחר שלא להעביר תגובה