ראשי מנהל המזון והתרופות האמריקאי הורו היום (חמישי) לחברת הסיגריות האלקטרוניות ג'ול להסיר את מוצריה מכל המדפים ברחבי ארה"ב. ראשי ה-FDA הבהירו שהמהלך החריג הינו חלק ממאמץ ממושך לבחון מדעית את תעשיית מוצרי האידוי האלקטרוניים - זאת לאחר שנים של עיכובים שנבעו מקשיים רגולטוריים. כעת, המשמעות עבור החברה היא הרסנית שכן, יציאה מהשוק האמריקאי עשויה לסיים את פעילותה.

"הפעולה היום היא התקדמות נוספת במחויבות של ה-FDA להבטיח שכל מוצרי האידוי האלקטרוניים המשווקים כיום לצרכנים עומדים בתקני בריאות הציבור שלנו", הצהיר נציב ה-FDA רוברט מ. קאליף. "הסוכנות הקדישה משאבים משמעותיים לבחינת מוצרים שמשווקות החברות המרכזיות בשוק האמריקאי. החברות הללו מילאו תפקיד מרכזי בעליית השימוש במוצרי אידוי אלקטרוניים בקרב בני הנוער". עוד הוסיף הנציב כי על החברה להפסיק למכור את מוצריה באופן מיידי, והדגיש כי סירוב יוביל לסנקציות.

בארה"ב מדווחים שה-FDA קיבל את ההחלטה לאחר שגילה כי נתוני רעילות המוצרים של מוצרי החברה לוקים בחסר ואף סותרים - מה שהקשה על הערכה מדויקת של הסיכונים הנלווים כתוצאה משימוש בסיגריות האלקטרוניות של ג'ול.

ג'ול, שנמצאת בבעלות ענקית הטבק אלטריה, היא שחקנית מרכזית בשוק הסיגריות האלקטרוניות. החברה זכתה לביקורות רבות של מומחי בריאות שהאשימו אותה כאחראית על הגידול בהתמכרות בני הנוער לסיגריות אלקטרוניות בשנים האחרונות.