בשורה לחולים: מנהל המזון והתרופות האמריקני (FDA) אישר הלילה (בין שישי לשבת) תרופה חדשה לחולי סוכרת מסוג 2 בשם טירזפטיד. מדובר בתרופה שהיא דומה לתרופה אוזמפיק – שייעודה המקורי הוא עבור חולי סכרת, אך היא גם יעילה לאלו שרוצים לרדת במשקל. לאחר שאנשים רבים ביקשו אישור מיוחד להשתמש באוזמפיק כדי להרזות, אפשר להעריך בזהירות שזה מה שיקרה גם בתרופה החדשה, כשתגיע לארץ.

במחקר שפורסם לפני כשנה בכתב העת המדעי החשוב בעולם, "ניו אינגלד ג'ורנל אוף מדיסין" (The New England Journal of Medicine), נמצא שחולי סוכרת (סוג 2) שנטלו את התרופה "טירזפטיד" הצליחו להפחית כ-12.5 קילוגרם. מדובר בנתון כמעט כפול בהשוואה למטופלים שקיבלו אוזמפיק, שכונתה לאחרונה "התרופה להרזיה שמשגעת את העולם": אלו הורידו 6.2 קילו בלבד. החוקרים מצאו גם שגם ערכי הסוכר בדם ירדו משמעותית למקבלי התרופה.

התרופה להרזיה שמשגעת את העולם (צילום: חדשות 12)
התרופה להרזיה שמשגעת את העולם | צילום: חדשות 12

פרופ' עופרי מוסנזון מבית החולים הדסה עין כרם ומי שהייתה חלק מצוות החוקרים במחקרים העולמיים עם התרופה, הסבירה: "מדובר בתרופה הניתנת בזריקה פעם בשבוע לחולי סוכרת סוג 2. אני עובדת במחקרים עם תרופה זו כבר מספר שנים, והנתונים הם מרשימים ביותר. לפי הנתונים, 40% עד 50% מהמטופלים עם סוכרת סוג 2 במינון המקסימאלי מגיעים לאיזון מושלם של ערכי הגלוקוז, לערכים של אנשים ללא סוכרת כלל. בנוסף כמעט 40% מהמטופלים עם סוכרת סוג 2 המטופלים בתרופה הזו ירדו 15% ויותר ממשקל גופם. מדובר במהפכה של ממש בטיפול בתחום הסוכרת ואנו כולנו ממתינים בקוצר רוח להגעת התרופה לישראל".