מנהלי קופות החולים קיבלו היום (חמישי) הנחייה להתחיל לחסן ילדים בני 5-11 במנה שלישית של החיסון של פייזר. ל-N12 נודע כי בשלב הראשון, מדובר על כ-1,000 ילדים נכון לעכשיו שיכולים להתחסן - כולם היו הראשונים להתחסן מקבוצת הגיל הזאת משום שהם שייכים לקבוצת חיסון. על פי משרד הבריאות, בשלב הראשון יחוסנו 163 ילדים.

ישראל היא המדינה הראשונה בעולם שמתחילה לתת מנה 3 לילדים בני 11-5. אמנם כרגע רק לקבוצות סיכון, אבל עדיין – ישראל היא הראשונה. על פי מכתב של משרד הבריאות, ילדים בני 11-5 שנים יקבלו את המנה שלישית בתרכיב ילדים במינון ילדים הרגיל. בעוד שבני 12 ומעלה יקבלו את המנה השלישית בתרכיב מבוגרים. גם ילדים שהחלימו מקורונה יוכלו לקבל חיסון.

אחות מזריקה לילד חיסון (צילום: יוסי אלוני, פלאש/90 )
ילד מקבל חיסון, ארכיון | צילום: יוסי אלוני, פלאש/90

בתוך כך, מניתוח של נתוני התחלואה שביצעו חוקרים ישראלים והתפרסם אתמול, נמצא כי מי שמוגנים בצורה טובה מהדבקה בווריאנט המידבק הם ילדים ובני נוער - בתנאי שהתחסנו בשלושת החודשים האחרונים. מהנתונים שאספו חוקרים ממשרד הבריאות, מכון ויצמן, הטכניון, האוניברסיטה העברית ומכון גרטנר, נראה שילדים ובני נוער בני 15-5 שהתחסנו בשלושת החודשים האחרונים מוגנים בצורה טובה מהידבקות בווריאנט, זאת בהשוואה ללא מחוסנים ולמחוסנים שפג תוקף חיסונם.

על פי המידע שנאסף, בני 11-5 שהתחסנו בשתי מנות בחודשיים האחרונים מוגנים פי שניים יותר לעומת בני גילם שלא התחסנו. נוסף על כך, בני 15-12 שהתחסנו בבוסטר בחודשיים האחרונים מוגנים פי ארבעה לעומת מי שלא התחסנו. בני נוער שהתחסנו בשתי מנות בחודשיים האחרונים מוגנים גם הם בצורה טובה יחסית לעומת מי שלא התחסן כלל.