אחרי שהבוקר (רביעי) מתווה הבידודים החדש נכנס לתוקף, ומאומתים לקורונה יכולים לצאת מהבידוד בתום חמישה ימים מקבלת התוצאה החיובית, משרד הבריאות הודיע הערב על עדכון של המתווה וקבע תקרה מקסימלית של שבעה ימי בידוד. הסיבה לכך היא דיווחים על ישראלים רבים שיצאו חיוביים בבדיקת קורונה גם אחרי היום החמישי לבידוד.

סיקור שוטף ב-N12:

על פי ההנחיות, שנכנסו כאמור לתוקף היום, מאומת לקורונה מחויב לשהות בבידוד עד תום היום החמישי מיום ביצוע הבדיקה החיובית, בכפוף לשלושה תנאים:

  1. תוצאה שלילית בבדיקת אנטיגן ביתית שתבוצע במהלך היום הרביעי לבידוד.
  2. תוצאה שלילית נוספת בבדיקת אנטיגן ביתית שתבוצע בסוף היום החמישי לבידוד.
  3. היעדר תסמינים ב-48 השעות האחרונות של הבידוד.

עם זאת, ישראלים רבים דיווחו כי קיבלו תוצאה חיובית בבדיקות שביצעו גם שישה ושבעה ימים אחרי התוצאה החיובית הראשונה.

לשם כך משרד הבריאות חידד את ההנחיות וקבע כי מאומת שלא ביצע בדיקה ביומיים האחרונים לבידוד כנדרש, או שלא קיבל שתי תוצאות שלילות, ישהה בבידוד עד לתום היום השביעי וישוחרר לאחר קבלת אישור החלמה מקופת החולים - ללא צורך בביצוע בדיקות נוספות ובתנאי שלא חווה תסמינים.

בצל התקלה המתמשכת בעדכון הנתונים: 72 אלף נדבקו אתמול

דשבורד נתוני התחלואה שמפעיל משרד הבריאות לא התעדכן באופן מלא כבר קרוב לשלושה ימים, ומוקדם יותר היום פרסם המשרד תמונת מצב חלקית של נתוני התחלואה בישראל. שיא המאומתים במדינה מפרוץ המגפה נשבר, אחרי ש-72 אלף מאומתים אובחנו ביממה האחרונה. כ-10% מהמאומתים נדבקו בקורונה בפעם השנייה - אחרי שכבר החלימו בעבר.

בבתי החולים מאושפזים 1,608 אנשים, מתוכם 530 במצב קשה ו-100 מונשמים. בסך הכול 393 אלף ישראלים מאומתים כעת לקורונה ושוהים בבידוד, 65 אלף מהם מטופלים בבית.