פרסום ראשון: הגישור בין בית החולים איכילוב לקרוביו של אמיר פרישר גוטמן ז"ל בתביעת המיליונים שהוגשה נגד בית החולים הסתיים ללא תוצאות. בביה"ח מוכנים לשלם 150,000 שקל בלבד, וטוענים: לא שגינו בטיפול, פרישר גוטמן ז"ל אכן חלה בסרטן.

ינאי פרישר גוטמן: "פשוט אה לא הצלחנו להגיע להבנות, ואיכילוב לא לוקחים אחריות על המחדל העצום שהם עשו לנו. ואני לא מוכן לוותר, מבחינתי כאילו זה, אני יותר חשוב לי שייעשה פה צדק מכל דבר אחר, לזכרו של אמיר. וזהו".

לפני כמעט 5 שנים, בנובמבר 2017, הוגשה לבית המשפט התביעה נגד איכילוב בשמו של האלמן ובשם בנו של אמיר פרישר גוטמן ז"ל, בטענה שקיבל טיפולים כימותרפיים מיותרים לאחר שאובחן בטעות כחולה סרטן. על פי התביעה, "הטיפולים גרמו למגבלות ולנכויות תפקודיות. הוא היה שחיין מצטיין ואין ספק שהיה מצליח להיחלץ מהגלים".

בית החולים איכילוב (צילום: עודד קרני)
צילום: עודד קרני

הגישור שהתקיים בין שני הצדדים התפוצץ עקב פערים בלתי ניתנים לגישור: בית החולים הסכים לשלם כ-150,000 אלף שקל לכל היותר, בעוד שהמשפחה דרשה סכום גבוה פי 10 - כמיליון וחצי שקל. 

אחת הסיבות לסירוב של איכילוב לשלם סכום גבוה יותר, היא שבאיכילוב באמת מאמינים שהם לא טעו בטיפול בפרישר-גוטמן ז"ל כי הוא באמת חלה בסרטן, ולכן הם סבורים שנגרם להם עוול גדול בסיפור הטראגי הזה.