פרופ׳ גילי רגב-יוחאי חשפה היום (שני) שלפי נתוני הביניים מהמחקר בנושא יעילות החיסון הרביעי לקורונה - הוא יעיל מול וריאנט האלפא והדלתא, אך אינו יעיל מול וריאנט האומיקרון.

לקריאת המסמך המלא ובו תוצאות הביניים - לחצו כאן

פרופ' רגב-יוחאי מובילה בבית החולים שיבא תל השומר את המחקר הראשון מסוגו בעולם בנושא זה. לדבריה, לא נהוג לפרסם תוצאות כה ראשוניות, אך היא מבינה את הצורך של הציבור לקבל מידע. "אנחנו רואים עלייה בנוגדנים ברמה יותר גבוהה משהייתה אחרי החיסון השלישי", הסבירה הפרופסור. "עם זאת, יש לנו הרבה נדבקים באומיקרון שקיבלו את החיסון הרביעי. אמנם מעט פחות מבקבוצת הביקורת, אבל עדיין הרבה מאוד הדבקות".

פרופסור גילי רגב (צילום: N12)
פרופסור גילי רגב יוחאי | צילום: N12

"בשורה התחתונה: החיסון מצוין לדלתא ולאלפא, לאומיקרון הוא לא מספיק טוב", סיכמה פרופ' רגב-יוחאי. "יכול להיות שבהמשך נצטרך חיסון מעודכן. האומיקרון זה משהו אחר". במסגרת המחקר, קיבלו כמה עשרות עובדים בשיבא מנה רביעית של מודרנה. לדבריה, היא העלתה את רמת הנוגדנים באופן דומה למנה רביעית של פייזר, ואין הבדלים מובהקים.

בנוסף, הסכימה פרופ' רגב-יוחאי עם ההמלצה לבוסטר לאוכלוסיות בסיכון, אך היא סבורה שצריך לשקול מחדש את גיל הסיכון. "ייתכן שצריך לצמצם את ההתוויה למבוגרים יותר", אמרה. היא גם המליצה על חיסון בשלוש מנות לילדים.