פארסת בית החולים בלבוב –על אף הכוונות הטובות וההצהרות כי ישראל תקים מחר (חמישי) בית חולים שדה בלבוב, אוקראינה, הערב (רביעי) פרסמנו לראשונה ב"מהדורה המרכזית", כי אין תקציב להפעלתו.

המרכז הרפואי שיבא בתל השומר, בשיתוף עם שירותי בריאות כללית וצוותים רפואיים של בתי חולים נוספים, הודיע בתחילת השבוע כפי שפרסמנו, שמחר יוקם בית חולים שדה מיוחד בלבוב. מדובר במבצע צבאי מורכב שבסיומו עתיד היה לעמוד בית החולים שכולל מחלקות אשפוז לילדים ומבוגרים, תרופות, וצוות רפואי שכולל רופאים ואחיות – הכול כדי לסייע לפליטים.

כל הגורמים הרלוונטיים בירכו והתגאו בכך שמדינת ישראל מסייעת לאוקראינים במשבר ההומניטרי, אבל גורם אחד שמחזיק את הכסף – משרד האוצר והעומד בראשו, שר האוצר אביגדור ליברמן, לא מוכן לתקצב את הקמת בית חולים השדה.

גורמים באוצר סיפרו לנו הערב: "שמענו על הקמת בית חולים שדה של שיבא מהתקשורת, אף אחד לא ישב איתנו". לטענתם, "האירוע הזה יכול להגיע להוצאה של עד מיליארד שקלים, ובכלל הגורם שמקים מטעם ישראל בתי חולים שדה הוא צה"ל".

מכאן, באופן שנדמה כבלתי ייאמן, בית החולים שישראל כל כך התגאתה שהיא מתכוונת להקים, תלוי בתורמים. אם יימצאו כאלה, בית החולים יוקם, ואם לא – לא יוקם. בשיבא עדיין נחושים להקים את בית החולים – אך זה לא יהיה בסיוע האוצר.