הווריאנט החדש מעורר דאגה ברחבי העולם: ארגון הבריאות העולמי הכריז הערב (שישי) שהווריאנט שמקורו בדרום אפריקה ושלפחות מקרה אחד של הדבקה בו אותר בישראל, הוא מדבק יותר - ולפיכך הוא מוגדר כזן שמעורר דאגה מוגברת בהשוואה לזנים קודמים של קורונה. עוד הודיע הארגון כי הווריאנט החדש שמקורו באפריקה ומעורר דאגה בארץ יכונה "אומיקרון". 

בריאיון ל"אולפן שישי", סיפר יועץ הקורונה של דרום אפריקה, ד"ר בארי שוב, על הווריאנט החדש: "השוני מתבטא בכך שמערך המוטציות שלו שונה. יש בו יותר מ-30 מוטציות בחלבוני הספייק. כמה מהמוטציות מדאיגות מאוד, כי למדנו מהווריאנטים הקודמים שהמוטציות האלה קשורות לכמה שהנגיף מידבק, ושנית - הנגיף חומק מהחיסוניות, בין אם היא נובעת מהמחלה או מן החיסון. כל זה נכון רק ברמת המעבדה. האם זה יתורגם לעלייה בהדבקה במציאות, כשזה יגיע לבני אדם? זה עדיין לא ידוע". 

עם זאת, ד"ר שוב סיפק גם מסר מרגיע - והדגיש שהחיסונים יעילים מאוד במניעת מחלה קשה: "אני חושב שמה שעשוי להרגיע אותנו הוא שהחיסון עדיין ימנע מחלה חריפה. בקשר לזה אנחנו בטוחים. עד כמה הוא יהיה יעיל במניעה של מחלה קלה יותר? את זה אנחנו עוד צריכים להבין. לא סביר שהווריאנט יסב מחלה קשה יותר. לפי מה שראינו עד כה אצל רוב המטופלים המחלה הייתה קלה. למעשה, עד כה לא חלה עלייה משמעותית באשפוזים".