משרד הבריאות עדכן היום (שלישי) כי מגמת התחלואה בישראל עדיין במגמת עלייה. במהלך היממה האחרונה אובחנו בישראל 2,952 חולים חדשים - שיא של שלושה חודשים. לצד זאת, מספר החולים קשה נותר בעינו ועומד על 85. כמו כן, גם מקדם ההדבקה עולה ועומד כעת על 1.47. מספר המתים בישראל מאז פרוץ עומד על 8,242.

קורונה בישראל (צילום: ‏אוליבייה  פיטוסי, פלאש/90 )
מחוסנים שפגשו בחולה מאומת יידרשו להימנע מהתקהלויות למשך 10 ימים | צילום: ‏אוליבייה פיטוסי, פלאש/90

בתוך כך התקבלה החלטה בדיון של בנט ובכירי משרד הבריאות על מדיניות הבידודים. בשונה משחשבנו, בדיון הוחלט כי כבר בשבוע הקרוב - אדם מחוסן שבא במגע עם מאומת, יידרש לעבור בדיקת PCR ולהמתין לקבלת תשובה שלילית. עוד הוחלט כי מחוסנים בני 5 מעלה שנחשפו לחולה מאומת, יידרשו להימנע מהתקהלויות והגעה למקומות הומי אדם למשך 10 ימים - גם אם ייצא שלילי בבדיקת ה-PCR. זאת מחשש שבכל זאת נדבקו.

עוד הוחלט בדיון כי הנחיות אלה יחולו גם במקרה של חשיפה לחולה מאומת שגר עם המחוסן באותו הבית - זאת כדי לא לבלבל את הציבור. בשני המצבים מחוסנים יידרשו לבידוד עד לקבלת תשובת בדיקת PCR שלילית. בכירי משרד הבריאות נתנו גיבוי למהלך והדגישו כי לא מחוסנים יידרשו להיכנס לבידוד מלא - כפי שהיה נהוג עד כה.

שרת החינוך יפעת שאשא ביטון והתפרצויות הקורונה בבתי (עיבוד: פלאש 90)
שרת החינוך יפעת שאשא ביטון: "אסור להבדיל בין ילדים מחוסנים ללא מחוסנים" | עיבוד: פלאש 90

על רקע העלייה בתחלואה וההחלטות החדשות, הדגישה שרת החינוך שאשא-ביטון כי "לשלוח את הילדים לזום, כולל את הצעירים, זה אירוע שמעמיק את הנזק והפערים. אנחנו צריכים להתייחס אליו בהמון זהירות. הסיפור של לשלוח ילדים לזום הופך לי את הבטן כי אנחנו רואים מה קורה היום במערכת".

עוד הוסיפה שרת החינוך כי אי אפשר להבדיל בין מחוסנים ללא מחוסנים בבתי הספר: "זה לא חוקי ואנחנו לא יכולים שהילדים ישלמו מחיר על ההחלטות של ההורים שלהם. הפגיעה בילדים היא בלתי נסבלת בעיניי". בתוך כך, הציעה השרה לעשות שבוע חיסונים מרוכז בתיאום מלא עם משרד הבריאות ופיקוד העורף.