"זו לא השמצה, זו עובדה": שר האוצר אביגדור ליברמן יצא אמש (ראשון) למתקפה חזיתית נגד אחת ממובילות מחאת המתמחים. בריאיון שקיים הערב בכנס לשכת יועצי המס אמר לכתבתנו רינה מצליח: "משכורת ממוצעת של רופא מתמחה היא 24 אלף שקלים בחודש. אני אגב ראיתי שאחת ממובילות המחאה, שבאמת הסבירה שהיא מותשת אחרי אותה המשמרת, עושה משמרת אחת בשבוע".

השר ליברמן, שככל הנראה כיוון את המילים לד"ר ריי ביטון, המשיך במתקפתו: "מה שמתברר זה שהיא באמת מותשת כי היא רצה לקליניקה פרטית ועושה שם בוטוקסים מהבוקר ועד הלילה – חמישה ימים בשבוע". כשכתבתנו טענה כי מדובר בהשמצה, הוא הדגיש: "זו לא השמצה, זו עובדה".

אביגדור ליברמן בראיון לרינה מצליח (צילום: החדשות 12, החדשות12)
שר האוצר אביגדור ליברמן | צילום: החדשות 12, החדשות12

"אני מצרה על כך ששר האוצר בוחר להתעסק בי ובעיסוקים הפרטיים שלי, במקום לנסות לפתור את המשבר. זו לא הדרך", מסרה ד"ר ריי ביטון בתגובה לדבריו של שר האוצר: "מחר הולך לקרות אחד הדברים הנוראים שידעה מדינת ישראל בעשור האחרון. לשר האוצר יש דרך לפתור את זה. אני מקווה שהוא יבין שהתנגחות אישית בי, לא הופכת את המאבק הזה לפחות צודק".

את הדברים אמר ליברמן על רקע המשא ומתן העיקש שמתקיים בשעה זו בין המתמחים לנציגי משרד הבריאות. אם המשא ומתן לא יניב פרי, היום בשעה 13:00 צפויים מאות מתמחים להגיש מכתבי פיטורים במחאה על תנאי העסקתם. כרגע עדיין אין הסכמות בין הצדדים.

מחאת המתמחים (צילום: N12)
מחאת המתמחים נמשכת: כרגע עדיין אין הסכמות | צילום: N12

הפיטורים אמורים להיכנס לתוקף בעוד שבועיים בהדרגה, זאת לאחר שהמתמחים הגישו את רשימת ההתפטרות שלהם בחודש שעבר. לפי שעה, משרד הבריאות לא מוכן לחזור בו מהמתווה שהציע, אך המתמחים מצדם דורשים הישגים משמעותיים יותר. נראה שכדור השלג הזה ימשיך להתגלגל לעבר שבועיים נוספים של משא ומתן – עד כניסתם של הפיטורין לתוקף.