חיסון לילדים - בקרוב מאוד: הממשלה נערכת לחיסון ילדים מתחת לגיל 12 נגד קורונה - זאת עקב עוד ועוד הערכות בישראל שאם הילדים כאן לא יחוסנו בקרוב, יהיה קושי לשמור על נתוני התחלואה הנמוכים הקיימים כרגע, לאחר דעיכת הגל הרביעי - כך דיווחנו הערב (שישי) ב"אולפן שישי". כבר בשבוע הבא צפוי להתקבל אישור עקרוני של ה-FDA לחיסון ילדים - ואחריו, המטרה תהיה להתחיל ולחסנם בישראל במהירות האפשרית. 

בממשלה מתכוונים להתחיל במבצע חיסון הילדים כבר בתחילת החורף, בראשית חודש דצמבר, כדי לסיים את חיסון הילדים בעונת החורף ועל מנת שישראל תוכל להתחיל את שנת 2022 באופן בטוח, כשכמעט כל האוכלוסיה מחוסנת מפני הנגיף. 

חיסון בני נוער בחיסון לקורונה (צילום: אבשלום שושני, פלאש/90 )
91% יעילות בחיסון ילדים מגיל 12 ומטה בניסויי "פייזר" | צילום: אבשלום שושני, פלאש/90

בשורה מרגיעה להורים, שצפויים לחסן בקרוב את ילדיהם, הגיעה מוקדם יותר היום מ"פייזר", שם פרסמו את תוצאות הניסוי הקליני שנערך בחיסון ילדים בגילאי 5-11. התוצאות מעודדות מאוד והראו כי קיימים 91% יעילות של החיסון בקרב אוכלוסיה זו. הממצאים הללו יעמדו בבסיס הדיון בנושא חיסון ילדים של הוועדה המייעצת ל-FDA בשבוע הבא. 

בתוך כך, מגיעה הערב בשורה מרגיעה ממשרד הבריאות, לפיה תת זן הדלתא שהתגלה לאחרונה, AY.4.2, אינו מתפשט בישראל - זאת עקב כך שששתהמקרים שהתגלו עד כה בארץ מקורם בריצופים שבוצעו חודשיים אחורה. כלומר: מחודש אוגוסט התגלו רק 6 מקרים של הידבקות בו ואין עדות לתפוצה נרחבת שלו. 

קורונה בישראל (צילום: ‏אוליבייה  פיטוסי, פלאש/90 )
6 מקרים בלבד התגלו מאוגוסט: המסר המרגיע ממשרד הבריאות | צילום: ‏אוליבייה פיטוסי, פלאש/90

בשיחה בין בכירי משרד הבריאות לעמיתיהם ממשרד הבריאות בבריטניה, שסובלת בימים אלה מגל תחלואה מחודש, עלתה ההבנה שאין מה לדאוג מתת הזן הזה - ושהוא לא מדבק ואלים יותר, זאת למרות נתוני התחלואה הגבוהים בממלכה. גורם במשרד הבריאות אף הוסיף כי אם היה קיים חשש אמיתי מפני הווריאנט - שמי ישראל לא היו נפתחים לתיירים החל מעוד שבוע וחצי, ב-1 בנובמבר.