התקלה והמבוכה: הודעה שהופצה אתמול (שלישי) בקבוצות רבות חשפה פרצה באתר משרד הבריאות שמאפשרת הנפקת תו ירוק לכולם – גם ללא מחוסנים ולמחלימים שלא זכאים כלל לתעודה. בטרם נסגרה הפרצה, לא מעט אנשים ניצלו את ההזדמנות.

האירוע התחיל בעקבות הודעה שהופצה ברשתות החברתיות ובקבוצות וואטסאפ שבהן חברים מאות אנשים, שבה נכתב כי ישנה תקלה באתר וכל אחד יכול לקבל תו ירוק בתוקף ל-6 חודשים. כותבי ההודעה גם פירטו את השלבים להוצאת התו.

ואכן - היו כאלה שניסו והצליחו למרות שהם לא זכאים לתעודה. הם הכניסו את פרטיהם האישיים וקיבלו את התו הירוק. לאחר מספר שעות, במשרד הבריאות מיהרו לתקן ולסגור את הפרצה.

ממטה ההסברה למאבק בנגיף הקורונה נמסר בתגובה: "עם אישור מתווה התיירות בתחילת החודש, הוחלט לאפשר לישראלים שחלו או חוסנו בחו"ל בעבר להנפיק תו ירוק שיהיה תקף למשך חודש בלבד, עד אשר יסדירו את הרישום מול קופת החולים. לאור ריבוי מקרים של שימוש לרעה תוך ביצוע מעשה פלילי לשם זיוף 'תו ירוק', תבוטל אפשרות הנפקה זו".

עוד הוסיפו: "ישראלים שחלו או חוסנו בחו"ל בעבר, לא יוכלו מעתה לצאת מבידוד או לקבל תו ירוק, אלא רק לאחר שיסדירו את נושא הרישום מול קופת החולים או מוקד קול הבריאות (מחלימים ומחוסנים בחו"ל חסרי קופת חולים בלבד)".