עדות בלעדית: לאחר שהמליצה ועדת החיסונים לאשר את החיסון הרביעי נגד קורונה לאוכלוסיית בני ה-60 ומעלה, קבוצות בסיכון וצוותים רפואיים, נשמעה לא מעט ביקורת מצד בכירים במערכת הבריאות. ייתכן כי הופעל לחץ, גם אם לא ישיר, על חברי הוועדה שהתנגדו בשל היעדר נתונים ומחקר מלא שבאמצעותם ניתן לאשר את החיסון. אמש (חמישי) הבאנו עדות של בכיר בוועדת החיסונים ובצוות לטיפול במגפות, שמספר כי הוא התנגד להמלצה שכן לטענתו לא היו מספיק נתונים על החיסון הרביעי.

"התנגדתי להמלצה. לדעתי לא היו מספיק נתונים לצורך החיסון הרביעי, אבל דעתי הייתה מיעוט", שיתף החבר בוועדה. "ברור שיש כאן לחץ... כששר הבריאות אומר שלא היה שום רכיב פוליטי בקבלת ההחלטות... כשאומר המפקד שצריך לעשות א' ולא ב', אז כן, יש מידה מסוימת של ספק האם אני רוצה לבוא ולהציג דעה שנוגדת את הבוס שלי".

חשוב לציין כי אותו חבר ועדה עדיין נמצא בדעת מיעוט ומרבית חבריה סברו שיש להמליץ על החיסון הרביעי ברוב מוחץ, שכן לטענתם היו נתונים מלאים.

בלשכת שר הבריאות ניצן הורוביץ מבהירים כי "שר הבריאות מבהיר בכל פורום, סגור או פומבי, כי ההחלטות לגבי חיסונים, כמו לגבי כל עניין רפואי, הן החלטות של אנשי המקצוע ולא של אף גורם פוליטי. אין ולא תהיה כל התערבות פוליטית בהחלטות מסוג זה. אכן, שר הבריאות לא פנה ולא דיבר על הנושא עם אף אחד מחברי הצט"מ. עובדה שחבר ועדה זה החליט משיקוליו שלא לתמוך, ועשה זאת ללא שום בעיה".