רוב בקרב חברי הצוות לטיפול במגפות, 86% למעשה, ממליצים למבוגרים מעל גיל 60 ולאוכלוסיות בסיכון לקבל מנת חיסון 4 לפחות ארבעה חודשים אחרי קבלת הבוסטר (החיסון ה-3). ההמלצה של הצט"מ צריכה לקבל אישור ממנכ"ל משרד הבריאות, פרופ' נחמן אש, על מנת לקבל תוקף. 

נציין כי בפייזר טרם התקיים דיון רציני בשאלת החיסון ה-4, ואין עדיין מחקרים בארץ עם נתונים המעידים על ירידה בהגנה של הבוסטר. מחקר כזה מתקיים כעת בבית החולים שיבא, אבל ממצאיו טרם פורסמו. 

עם זאת, ראש שירותי בריאות הציבור במשרד הבריאות, ד"ר שרון אלרעי-פרייס, אמרה אתמול בדיון בקבינט הקורונה כי חלה ירידה בהגנה של הבוסטר. גם שרת הפנים איילת שקד העלתה את האפשרות של חיסון 4 ואמרה כי יש לאפשר לכל מי שרוצה לקבל אותו לעשות כן, על אחריותו. 

 

 

ראש הממשלה בנט הביע תמיכה בהמלצת הצט"מ וקרא לבני 60 ומעלה לצאת ולהתחסן. לדבריו, מערכת הבריאות נערכת למבצע נרחב לחיסון רביעי של כלל המבוגרים העומדים בקריטריונים. "זו בשורה נפלאה אשר תסייע לנו לצלוח את גל האומיקרון ששוטף את העולם", אמר בנט. "אני קורא לכל מי שעומד בקריטריונים - צאו להתחסן, קחו אחריות על הבריאות ועל הפרנסה של כולנו. החיסונים מצילים חיים".