שר הבריאות ניצן הורוביץ הפתיע היום סטודנטית שלא הייתה אמורה לפתוח את שנת הלימודים. ברקע מאבק הרופאים המתמחים לקיצור התורנויות, במשרדי הבריאות והחינוך הגיעו היום לסיכום על תוספת של 60 תקנים חדשים לסטודנטים לרפואה בפקולטות ברחבי הארץ.

"אני מבין שאת רוצה להתקבל ללימודי רפואה השנה, היית ברשימת ההמתנה ועד עכשיו לא קיבלת תשובה כשהשנה נפתחת", אמר שר הבריאות ניצן הורוביץ בשיחת טלפון עם נ'. "אז אני רוצה לבשר לך באמת בשמחה שאת מתקבלת ללימודים וזה חלק מתכנית שלנו שכבר עכשיו באופן מיידי - 60 סטודנטיות כמוך יקבלו טלפון ויתקבלו ללימודים. אנחנו מרחיבים את המקומות בפקולטות לרפואה בכל הארץ. את הולכת ללמוד באוניברסיטת בן-גוריון וזה חלק מהמאמץ שלנו שיהיו יותר רופאים במדינה. אני רוצה לאחל לך שתצליחי ושתהיי רופאה טובה".

אוניברסיטת בן גוריון (צילום:  Opachevsky Irina | shutterstock)
אוניברסיטת בן גוריון, שם תתחיל ללמוד נ' | צילום: Opachevsky Irina | shutterstock

"אין לי מילים להודות, זה מרגש", ענתה הסטודנטית. במענה לשאלה: "אם לא היית מתקבלת לרפואה מה התכוונת לעשות?" השיבה נ': "התכוונתי להמשיך למכינה, למרות שאני בת שלושים ועם כל הקושי שכרוך בזה. זה ממש משנה חיים עבורי".

לאחר מאמצים, הושג היום ברגע האחרון הסכם לתוספת 60 תקנים חדשים לסטודנטים לרפואה בפקולטות ברחבי הארץ. מדובר בשלב ראשון בתכנית של משרד הבריאות עם המועצה להשכלה גבוהה ולפיה יתווספו 400 סטודנטים לרפואה בארבע השנים הקרובות. במסגרת הסיכום התקציבי שגיבש שר הבריאות הורוביץ עם משרד האוצר, כבר בתקציב 2022 תוקצבו 260 כסאות לימוד לסטודנטים לרפואה ו-450 כסאות לסטודנטים לסיעוד.

אלו הפקולטות שאליהן התווספו התקנים:
טכניון - 10 מקומות חדשים.
בר אילן - 20 מקומות חדשים
בן גוריון - 30 מקומות חדשים.