עליית מדרגה: על רקע העלייה המדאיגה בתחלואה בקורונה והחשש הציבורי מסגר נוסף – במשטרה החליטו להעלות במדרגה נוספת את אכיפת ההגבלות. השר לביטחון הפנים עמר בר-לב ומפכ"ל המשטרה קובי שבתאי סיכמו כי החל ממחר בין 1,600 ל-2,000 שוטרים יעסקו אך ורק בשמירה על הנחיות משרד הבריאות וחלוקת קנסות למי שיפר אותן. בימים האחרונים התעוררה ביקורת ציבורית על מיעוט האכיפה בתקופת הגל הרביעי.

שוטרים בקניון (צילום: אבשלום שושני, פלאש 90)
שוטרים אוכפים הנחיות בקניון | צילום: אבשלום שושני, פלאש 90

המשטרה שמה דגש רב על אכיפת הבידוד, אולם תעסוק גם בשמירה על חובת עטיית המסכות ותוודא שמתווה התו הירוק מיושם כהלכתו. ההנחיה שקיבלו השוטרים היא שמדיניות ההסברה נגמרה, ובמקומה יש להקפיד על אכיפה נחושה תוך מתן דוחות וקנסות.

המשטרה, שהציבה את אכיפת ההגבלות כאחת משימותיה העיקריות, צפויה לגייס שוטרים זמניים ופנסיונרים שישתבצו אף הם בפעילות הנרחבת. נדגיש כי החלטות אלה מתקבלות יממה לאחר שהרחבת התו הירוק נכנסה לתוקפה.

אכיפה של אי חבישת מסכות באוטובוסים, באר שבע (צילום: פייסבוק)
שוטרים אוכפים את חובת עטיית המסכות באוטובוס | צילום: פייסבוק

אמש נכנסה לתוקפה ההחלטה כי התו הירוק יוחל בכל מוקדי הבילוי – ללא קשר למספר המשתתפים. החידוש המרכזי היה שאנשים שאינם מחוסנים יחויבו לשלם מכיסם עבור בדיקת קורונה, שאותה יצטרכו לבצע 24 שעות בלבד לפני כל כניסה למקומות ציבוריים. בנוסף, פרסמנו אמש לראשונה נתונים שמעידים על יעילות החיסון - גם מול וריאנט דלתא: אנשים שלא התחסנו מדביקים פי 6.5 יותר ממחוסנים.