החל מ-1 באוגוסט כל המתחסנים בני ה-18 ומעלה שיגיעו לקבל מנת חיסון ראשונה - יקבלו את החיסון של חברת מודרנה בלבד. במסמך שפרסם משרד הבריאות היום (רביעי), שכותרתו "הנחיות עבודה - היערכות לחיסוני מודרנה", נכתב כי חיסוני פייזר יוענק רק למי שקיבל את מנת החיסון הראשונה או לנערים בני 18-12 עד הודעה חדשה.

מוקדם יותר היום קיים שר הבריאות ניצן הורביץ מסיבת עיתונאים והבהיר: "יש מספיק חיסונים לכולם. זו פריבילגיה שלהרבה מדינות אחרות אין. כאן הם זמינים לכל אחד ואנחנו קוראים לכולם להתחסן. כל מי שלא התחסן מגיל 12 ומעלה, אז שייצא ויעשה זאת מיד". 

עוד הוא הצהיר כי החל משבוע הבא המדינה תממן בדיקות מהירות עבור ילדים ותהיה אפשרות לרכוש ערכות לבדיקה עצמית. "המעבר לבדיקות מהירות יאפשר לנו לפתוח את שנת הלימודים כסדרה. כבר בשבוע הבא תהיה פריסה של עמדות בדיקות מהירות ויהיה ניתן לרכוש בבתי המרקחת בדיקות עצמיות".

"המעבר לבדיקות מהירות יאפשר לנו לפתוח את שנת הלימודים כסדרה"

שר הבריאות, ניצן הורוביץ

שר הבריאות התייחס גם לתו הירוק והבהיר שהמטרה היא לפתוח את שנת הלימודים ב-1 בספטמבר כסדרה. "כל מי שמגיע לחתונה או מסיבה מחויב להציג תעודת חיסון החלמה או בדיקה שלילית", אמר. "אנחנו רוצים לאפשר את קיום האירועים בלי להגביל ולצמצם אותם, אבל עם בדיקות בכניסה".