ההחלטה של בנט - והצעד שינקוט רק אם המערכת תתקרב לקריסה: מאז נכנס ראש הממשלה בנט לתפקידו לפני כחודש וחצי, העיסוק העיקרי שלו הוא הגל הרביעי של הקורונה שהחל להתפרץ והוביל לעלייה במספר המאומתים היומי והחולים הקשים. לאחר שישה שבועות בתפקיד, כשההתפרצות מתרחשת במשמרת שלו, בנט קיבל החלטה חדה וברורה לפי איזו מדיניות לנהל את המאבק במגפה - לפי מדד בתי החולים. 

על פי ההחלטה של בנט, לא תהיה עוד התייחסות למספר המאומתים היומי ואפילו לא למספר החולים הקשים - אלא לכמה שבתי החולים רחוקים מקריסה. בהתאם למדיניות הזו, רק כשנהיה במרחק נגיעה ממצב כזה - הדבר יוביל לסגר קצר, אפקטיבי, יעיל ומהודק. עם זאת, בעקבות ההחלטה להתחיל ולחסן בחיסון שלישי, שאמור להוריד את התחלואה הקשה, נראה שכלל לא נגיע לנקודה הזו. 

מוקדם יותר היום, יצא לדרכו מבצע החיסונים במנה השלישית לבני 60 ומעלה. נשיא המדינה יצחק הרצוג וראש הממשלה נפתלי בנט פתחו את המבצע לקבלת החיסון השלישי המשלים נגד נגיף הקורונה: השניים התייצבו במרכז הרפואי שיבא, והנשיא ורעייתו, הגברת הראשונה מיכל הרצוג, היו הראשונים להתחסן מול המצלמות בשידור חי. 

"אנחנו יוצאים לדרך, למבצע חיסונים כדי לשמור על המבוגרים ועל מדינת ישראל", אמר רה"מ בנט. "מהיום יש מצווה חדשה: 'חסן את אביך ואת אימך, למען יאריכון ימיהם'. תודה רבה לנשיא שמוביל את המבצע, בהצלחה רבה".

נשיא המדינה יצחק הרצוג וראש הממשלה נפתלי בנט פותחי
רה"מ בנט, השיא הרצוג ורעייתו מיכל פותחים את מבצע החיסונים, הבוקר

הנשיא הרצוג אמר: "הצעד שעושים היום הוא חשוב מאוד למען הסולידריות החברתית במדינת ישראל. זו הושטת יד לאחר ולאחרת, שאכפת לנו מהם ואנחנו לא רוצים שיידבקו ויחלו. הווירוס הזה קטלני. אי אפשר להתחמק ממנו ובסוף צריך לדאוג לכלל האוכלוסיה. אני גאה שאנחנו המדינה הראשונה שמחסנת בחיסון שלישי". 

בנט שוחח הבוקר גם עם יו"ר הכנסת מיקי לוי ועם נשיאת בית המשפט העליון אסתר חיות, וביקש מהם להתחסן בהקדם, מכיוון שהם עומדים בקריטריונים שנקבעו. השניים נעתרו לבקשת ראש הממשלה, שבירך על כך משום שמדובר בסמלי שלטון ובדמויות בעלת השפעה ציבורית.