המבצע למתן מנת חיסון שלישי נגד קורונה לבני 60 ומעלה שיצא לדרך שלשום צפוי לצבור תאוצה החל מהבוקר (ראשון) ועשרות אלפי אנשים כבר קבעו תור לקבלת החיסון. מנכ"ל משרד הבריאות פרופ' נחמן אש: "חיסון ראשון, שני או שלישי - צאו להתחסן".

לקריאה נוספת ב-N12:

במכבי שירותי בריאות דיווחו כי בסוף השבוע קיבלו יותר מ-3,000 חברי הקופה את מנת החיסון השלישית. 25 אלף חברים כבר קבעו תור לחיסון שלישי. קרוב ל-8% מקהל היעד המתאים לחיסון שלישי כבר קבע תור. במכבי הדגישו כי מדובר במספר גבוה מאוד המלמד על ביקוש גבוה לחיסונים. 

למתחמים של שירותי בריאות כללית ברחבי הארץ הגיעו שלשום 1,300 בני אדם וקיבלו את מנת החיסון השלישית לקורונה. בנוסף אליהם, כ-7,000 נוספים מקרב בני ה-60 ומעלה זימנו תור ויקבלו את המנה בימים הקרובים. 

בקופת חולים מאוחדת חוסנו שלשום 667 בני אדם במנה השלישית. 10,171 מבוטחים נוספים של הקופה קבעו תור לחיסון השלישי, שאותו יקבלו בימים הקרובים.

קורונה בישראל (צילום:  Yossi Zeliger, פלאש 90)
חיסונים נגד קורונה, ארכיון | צילום: Yossi Zeliger, פלאש 90

משרד הבריאות עדכן כי 98,759 בדיקות קורונה נעשו שלשום, מתוכן נמצאו 2,435 נדבקים בנגיף – שיעור מאומתים של 2.49%. בסך הכול נכון לאתמול, ישנם 18,265 חולים פעילים, 326 מאושפזים בבתי חולים, 201 במצב קשה ו-37 במצב קריטי. 5,783,867 ישראלים התחסנו עד כה במנה ראשונה ו- 5,373,044 התחסנו במנה שנייה.

מבצע חיסונים בבתי האבות והדיור המוגן

משרד הרווחה הודיע כי גם בתי אבות והדיור המוגן ברחבי הארץ יחלו היום לחסן במנה שלישית את הדיירים והעובדים מעל גיל 60. מהרווחה נמסר כי החל משעות הבוקר יחלו צוותים רפואיים לתת את מנת החיסון השלישית לדיירים בשישה בתי דיור מוגן ברחבי הארץ: בבאר שבע, ביישוב שורש, בנתניה, בגני תקוה ובחיפה. החיסון יינתן לדיירים ועובדים שעומדים בקריטריונים, חוסנו בשתי המנות הראשונות, וחלפו מעל חמישה חודשים מאז שקיבלו את החיסון השני.

משען בבאר-שבע יהיה הדיור המוגן הראשון שבו יינתנו חיסונים היום ב-10:00 בבוקר. ב-11:00 ב'פרוטאה בהר' ביישוב שורש, ב-13:00 בבית יונה באר שבע וב-16:00 במגדלי הים התיכון בגני תקווה.

קשישים מקבלים חיסון בבית האבות מגדלי הים התיכון (צילום: פלאש 90)
מתחסנים ב"מגדלי הים התיכון", תמונת ארכיון | צילום: פלאש 90

שר הרווחה מאיר כהן: "ביום שישי התחסנתי בעצמי בחיסון השלישי, אנחנו מתחילים היום בחיסון דיירי הדיור המוגן שהיו סמל להתפרצות הגל הראשון. אנחנו עושים הכל בכדי לשמור על בריאותם של דיירי הדיור המוגן".

"אחוז התחסנות גבוה יאפשר לשמור על שגרת חיינו"

מנכ"ל משרד הבריאות, פרופ' נחמן אש, הדגיש כי הצורך במתן חיסון נוספת לא מתבסס על רמת הנוגדנים בגוף. "ישנם אזרחים הבוחרים לבצע בדיקה סרולוגית, בכדי לגלות את רמת הנוגדנים בגופם ובהתאם לכך מחליטים האם להתחסן, אני קורא למי שמשתייך לקבוצת גיל זו, ללכת ולהתחסן. אני רוצה להדגיש, אין בכך צורך. בדיקה כזו עלולה ליצור בלבול. אין הצדקה רפואית בהתניית ההחלטה האם להתחסן בתוצאת בדיקה סרולוגית".

"אני חוזר וקורא לציבור כולו: חיסון ראשון, שני או שלישי - צאו להתחסן", הודיע פרופ' אש, "החיסון נמצא ככלי היעיל ביותר למלחמתנו במגפה ולהורדת נתוני התחלואה. באמצעות אחוז התחסנות גבוה בציבור, נוכל לשמור על שגרת חיינו, לפתוח את שנת הלימודים כסדרה ולחגוג את החגים ביחד".

הראשון להתחסן במנה השלישית היה הנשיא הרצוג במעמד ראש הממשלה בנט. "אנחנו יוצאים לדרך, למבצע חיסונים כדי לשמור על המבוגרים ועל מדינת ישראל", אמר רה"מ. "מהיום יש מצווה חדשה: 'חסן את אביך ואת אימך, למען יאריכון ימיהם'. תודה רבה לנשיא שמוביל את המבצע, בהצלחה רבה".