פרויקטור הקורונה בנתב"ג, האלוף במילואים רוני נומה, איים להתפטר מתפקידו ואמר לגורמים בקבינט: "החלטותיי לא מתקבלות - אין לי סיבה להישאר בתפקיד".

לפי גורמים בממשלה, נערכו שיחות אישיות עם נומה, שמונה במיוחד לטפל בפרצה בנמל התעופה בן גוריון, בהן הוא הביע מורת רוח על כך שעד כה חלק מהמלצותיו לא התקבלו. באותן שיחות נומה ציין כי אם מתווה הטיסות שהוא מציע לא יתקבל - אז אין לו סיבה להישאר בתפקיד.

בדיקת קורונה בנמל התעופה בן גוריון (צילום: פלאש 90)
בדיקת קורונה בנתב"ג | צילום: פלאש 90

מתווה הטיסות שהציע נומה, ושאמור היה להיכנס לתוקף לאחר החגים, כולל בתוכו חובת בדיקת קורונה לכל מי שטס לחו"ל - כולל למחוסנים. אתמול נערך דיון בהשתתפות בכירי משרד הבריאות ובו דנו על אותו מתווה שהציע נומה, אך להבנתנו הוא לא זכה להסכמה מלאה. 

לפני כחודשיים רה"מ בנט הודיע שנומה נבחר לשמש כפרוייקטור נתב"ג - זאת לאחר שורת מחדלים שלא מנעו את יבוא התחלואה מחו"ל. הגדרת תפקידו קבעה שיש לו אחריות על-משרדית והוא לא כפוף למשרד הבריאות או משרד התחבורה אלא רק לרה"מ. עם זאת, בחלק מהמתווים הקשורים לטסים לחו"ל המלצותיו לא התקבלו. לפני כחודשיים פרסמנו גם שנומה לא הוזמן לקבינט הקורונה, זאת למרות מרכזיותו של נתב"ג בטיפול במשבר התחלואתי.

מלשכתו של רוני נומה לא התקבלה תגובה