רף מיליון המחוסנים במנה השלישית נחצה: כשבועיים מאז החל מבצע החיסונים במנה השלישית, נחצה הערב (שני) רף מיליון המתחסנים. מדובר ביותר ממחצית האוכלוסיה ברת החיסון - כ-1.9 מיליון בני 50 ומעלה שחלפו חמישה חודשים מאז שקיבלו את מנת החיסון השנייה - שכבר קיבלה את המנה השלישית. 

"הגענו כעת למיליון אזרחים שלקחו אחריות על עצמם ועל סביבתם והתחסנו בחיסון השלישי", אמר ראש הממשלה, נפתלי בנט, "זה נתון נפלא והישג גדול, אבל יש עוד עבודה רבה לפנינו. מאות אלפי אנשים מבינים שההחלטה שלנו לקחת את החיסון השלישי היא צו השעה. אזרחי ישראל הם הראשונים בעולם לקבל את החיסון השלישי, זה לא מובן מאליו. רק כך נשמור על הבריאות ועל הפרנסה. כל מי שטרם התחסן - צאו עכשיו להתחסן".

קשישים מקבלים חיסון בבית האבות מגדלי הים התיכון (צילום: פלאש/90 )
1 מכל 2 זכאים לחיסון שלישי - כבר קיבל אותו | צילום: פלאש/90

שר הבריאות, ניצן הורוביץ, הוסיף: "החיסון הוא האמצעי הטוב ביותר שיש לנו למאבק בנגיף בדלתא, לשמירה על הבריאות, על הכלכלה ועל שגרת החיים בישראל. דאגנו למלאי חיסונים מספק לכל מי שיכול להתחסן. זה הזמן להשתמש בו. מיליון מחוסנים בחיסון שלישי תוך שבועיים זה הישג יפה מאוד אך לא מספיק. רק אם נמשיך בקצב התחסנות גבוה של מתחסנים במנה השלישית ושל אזרחים שטרם התחסנו כלל, נעבור את המשבר מבלי להגיע לסגר".