למרות הפעילות המצומצמת יחסית במתחמי הבדיקות ביום כיפור: נרשמה עלייה קלה הבוקר (שישי) במספר החולים באורח קשה, שעומד על 658 חולים, לצד 182 מונשמים. בתוך כך, אחוז הבדיקות החיוביות עלה במעט גם הוא ועומד על 6.33%. מהנתונים עולה כי 1,924 מהחיוביים לנגיף הם תלמידים במערכת החינוך – כמעט 60% מהמאומתים שהתגלו אתמול.

משרד הבריאות עוד הוסיף כי 3,171 מאומתים חדשים אובחנו מתוך 51,974 שנבדקו לנגיף ביממה האחרונה. מפרוץ המגפה במרץ 2020 מתו 7,465 ישראלים במצטבר. מערכת הבריאות ממשיכה לתלות תקוות במבצע החיסון השלישי, שידוע בכינויו ה"בוסטר", במטרה לבלום את גל התחלואה הנוכחי – ועד כה התחסנו 2,984,903 ישראלים במנה זו.

מתחמי בדיקות הקורונה ברחבי הארץ החלו להתמלא היום כבר בשעות הבוקר המוקדמות. באחד ממתחמי הבדיקות המרכזיים של פיקוד העורף במחלף קוממיות שעל גבול בת ים-חולון – השתרך תוך פחות משעה תור ארוך של כלי רכב רבים. זמן ההמתנה בחלק ממתחמי הבדיקות מגיע עד לשעתיים, ובין היושבים במכוניות ניתן למצוא בעיקר הורים וילדים שמקווים להמשיך את חופשת החגים על הצד הטוב והבטוח ביותר.

חלק מהמגיעים להיבדק סיפרו ל-N12 כי הם מחכים בסמוך למאהל כבר מהשעה 07:00 בניסיון להספיק עיסוקים אחרים בצוהרי השישי הזה. רבים שנמצאים כאן מקווים שבעזרת הסדר והארגון של הצוותים הם יוכלו לסיים עם הבדיקה במהרה ולקבל מעט שקט ממה שהפך לחלק משגרת החיים בשנה וחצי האחרונות.

במטרה להקל על העומסים, מד"א ממשיך להפעיל את מערך הבדיקות המהירות. לאחר שברבות מהעיריות הודיעו על חלוקת בדיקות אנטיגן לקראת החזרה לבתי הספר והגנים לאחר חופשת הסוכות, במרכזים שונים של מד"א ברחבי הארץ כבר מחלקים את בדיקות האנטיגן. את הבדיקות הללו ההורים יצטרכו לערוך לילדיהם לפני החזרה המחודשת למוסדות החינוך בתום תקופת החגים.

גם בפיקוד העורף ובמערך "שיבא טרגט" מנסים לענות על הביקוש הגבוה, ולשם כך 1,500 אנשי צוות עובדים בשעה זו במתחמים השונים. כ-40 אלף אנשים נדגמו בשעות הבוקר, ומאות כלי רכב המתינו לפתיחת עשרות המתחמים, שיישארו פתוחים עד 16:00. חלקם יפעלו עד השעה 22:00: ירושלים – עמק הארזים, חיפה – איצטדיון סמי עופר, פתח תקווה – איצטדיון המושבה ובאר שבע – השוק הבדואי. סמוך לשעה 14:00 נמסר כי אין עוד עומסים כבדים במתחמי הבדיקות.

רשימת מתחמי פיקוד העורף: