"זאת טעות - אני מתחרט שלא התחסנתי": בעוד שמנתוני התחלואה העדכניים אפשר לשאוב עידוד מסוים לגבי ההמשך, הרופאים במחלקות הקורונה חוששים מהעומס בחג הסוכות. "כמויות החולים ממשיכות להגיע - רובם לא מחוסנים", סיפרו. "יש גם חולים שכבר שליליים לנגיף, אך עדיין סובלים מתופעות קשות". 4 רופאים מ-4 בתי חולים עם דוח מצב - צפו.

סיקור נרחב של הקורונה ב-N12:

• כמה נדבקו בקורונה אחרי החיסון השלישי?

• תופעות הלוואי של החיסון השלישי

• חיסון שלישי והגבלות חדשות

בית החולים איכילוב

מאושפזים - 42
חולים קשה - 17

"בשבוע האחרון, כאן סביבי במתחם, הולכים ועולים המספרים של הלא המחוסנים שמגיעים אלינו", סיפר ד"ר שיר פרידמן, רופא מתמחה במחלקת קורונה ב' בבית החולים איכילוב. "רובם המכריע זה לא איזה מתנגדי חיסונים שבוערת בהם האש. אלה בעיקר אנשים שקצת מוזנים ממידע מוטעה שרץ ברשתות וקצת שמפחדים מתופעות הלוואי".

ד"ר שיר פרידמן, רופא מתמחה במחלקת קורונה ב',  בי"ח (צילום: חדשות 12)
"המספרים הולכים ועולים". ד"ר שיר פרידמן, רופא מתמחה במחלקת קורונה באיכילוב | צילום: חדשות 12

"אני מתחרט שלא התחסנתי, זאת טעות", סיפר אחד המאושפזים במחלקת הקורונה באיכילוב. "זה לא חיים. יש מי שאומר שאין קורונה - אבל האמת שיש קורונה והיא מסוכנת".

בית החולים ברזילי

מאושפזים - 54
חולים קשה - 38

ד"ר אלכס רוזוב, מנהל מחלקת קורונה ב' בבית החולים ברזילי, סיפר על המצב במחלקה. "במרכז הרפואי מאושפזים 54 חולים קורונה, מתוכם 2 מונשמים ו-39 במצב קשה", אמר. "קיימים גם חולים שנמצאים באשפוז במחלקות פנימיות - הם כבר שליליים לנגיף, אבל עדיין סובלים מתופעות קשות, בעיקר אי-ספיקה נשימתית".

ד"ר אלכס רוזוב, מנהל מחלקת קורונה ב', המרכז הרפואי (צילום: חדשות 12)
ד"ר אלכס רוזוב, מנהל מחלקת קורונה ב' בבית החולים ברזילי | צילום: חדשות 12

בית החולים וולפסון

מאושפזים - 59
חולים קשה - 32

"אנחנו עם 30 חולים במחלקה, ויש בה רק שישה מחוסנים", תיאר ד"ר אהרון בולשינסקי, רופא בכיר במחלקת הקורונה בוולפסון. "הכמויות ממשיכות להגיע, גם אנשים צעירים לא מחוסנים נמצאים במצב קשה, ואנחנו עושים מאמצים משמעותיים כדי להמשיך לטפל בהם".

עומס מטופלים במחלקות הקורונה (צילום: חדשות 12)
רופאים תחת העומס במחלקות הקורונה בבתי החולים | צילום: חדשות 12

בית החולים סורוקה

מאושפזים - 53
חולים קשה - 41

"אנחנו רואים פה במחלקה - כל החולים לא מחוסנים", אמרה מלי ממן, אחות אחראית במחלקת הקורונה בסורוקה. "אנחנו מדי יום מקבלים לפה חולים שהם לא מחוסנים, וזה ממש כואב לראות - הם, שהיו יכולים להיות בריאים בבית, נמצאים פה ונלחמים על החיים שלהם".

"המצב מאוד קשה", סיפרה אחת המאושפזות במחלקה. "היו הרבה סיבות למה לא התחסנתי, זה מאוד מורכב. אחרי שהייתי בגיהנום, אני אומרת שכדאי להתחסן".