משרד הבריאות הודיע הבוקר (ראשון) על שינוי בנוגע לחיסוני המחלימים, לקראת שינוי הגדרת "מחוסן" בעוד שבוע בדיוק. על פי ההחלטה שהתקבלה, מאומת לקורונה שחלפה חצי שנה מאז שנבדק, יידרש לקבל מנת חיסון אחת כדי להיות זכאי לתו הירוק.

עוד הוחלט במשרד הבריאות כי מי שנבדק בבדיקה סרולוגית שיצאה חיובית, וקיבל לפחות מנת חיסון אחת לאחר הבדיקה נחשב למחלים מחוסן והינו מוגן. כפי שהיה עד עתה, עוד ייחשב מחוסן מי שקיבל שתי מנות חיסון, חלף לפחות שבוע ממנת החיסון השנייה של פייזר ושבועיים ממנת החיסון של מודרנה, וטרם חלפה חצי שנה ממנת החיסון השנייה.

 

חיסון קורונה בירושלים השבוע (צילום: יונתן סינדל, פלאש 90)
שינוי בהגדרת המחוסן - גם מחלימים יידרשו לקבל חיסון | צילום: יונתן סינדל, פלאש 90

בנוסף, מי שקיבל שלוש מנות חיסון של פייזר וחלף שבוע לפחות ממנת החיסון השלישית גם הוא יהיה "מחוסן". יצויין כי אדם שחלה לאחר חיסון, נחשב מיידית למחוסן-מחלים. בשלב זה, הארכת התו הירוק לאדם מחלים-מחוסן תהיה בתוקף לחצי שנה, ולאחריה הנושא ייבחן מחדש.

במהלך סוף השבוע שיעור החיוביים הוסיף לרדת ועמד על 3.96%, מקדם ההדבקה הגיע ל-0.81. פרופסור רן בליצר הסביר ל-N12 כי מקדם ההדבקה נמצאה בבחינה מתמדת וכי יש עליות וירידות לסירוגין במקדם בכל מספר ימים. לדבריו, הסוגיה אליה הציע להיערך היא המגמה הצפויה עם פתיחת הלימודים. 

לפי נתוני משרד הבריאות, מספר חולי הקורונה המאושפזים במצב קשה עלה ל-711, מהם 215 נעזרים במכונות הנשמה. עד כה 3,189,477 ישראלים התחסנו במנה השלישית. בעוד ארבעה ימים ישובו התלמידים לכיתות לאחר חופשת החגים, והבוקר יותר מ-120 אלף ילדים נמצאים בבידוד. יותר מ-33 אלף מהם מאומתים לקורונה, ויותר מ-86 אלף מבודדים בביתם.  

מספר הנפטרים מאז פרוץ המגפה בישראל עלה במהלך סוף השבוע ל-7,649: 15 חולי קורונה מתו ביום שישי ו-7 חולים מתו ביום שבת.

למי יישלל התו הירוק? מה קורה אם נדבקתי בחו"ל? הערב בתוכנית חיסכון: תשובות לשאלות שלכם על השינויים בתו הירוק. כתבו לנו ב-052-2025070