פרסום ראשון: במהלך שיחה שקיים היום (שלישי) ראש הממשלה בנט עם בכירי משרד הבריאות ומנכ"לי קופות החולים, העלו מנכ"לי הקופות הצעה שעשויה לעורר ביקורת רבה - לקבוע שאין יותר בדיקות בקופות החולים רק בשביל תו ירוק, אלא רק בתשלום. ההצעה של המנכ"לים דומה למה שעשו עם הטיסות לחו"ל - שתוצאות הבדיקות של קופות החולים מגיעות עם כיתוב שהן לא לשימוש עבור טיסות לחו"ל.

מטרת ההצעה היא לעודד את בני הנוער להתחסן, מפני שירצו לחסוך את התשלום עבור הבדיקות. מנכ"לי קופות החולים הסבירו לראש הממשלה שהיו מאוד רוצים לחסן יותר מתבגרים. אולם, לדבריהם, נעשו כל המאמצים האפשריים להביא מתבגרים להתחסן ובחלק מהמקרים המבוטחים כבר טורקים את הטלפון.

ראש הממשלה נפתלי בנט במתחם חיסונים בחולון (צילום: רויטרס)
ראש הממשלה בנט במתחם חיסונים בחולון | צילום: רויטרס

המנכ"לים הבהירו לבנט שלדעתם אין עוד מהלכים נוספים שאפשר לעשות כדי לשכנע את בני הנוער, אבל הביעו תקווה שהתו הירוק ישכנע עוד רבים להתחסן כדי להימנע מהבדיקות.

במהלך השיחה אמר ראש הממשלה בנט שקצב ההתחסנות של בני 15-12 בישראל הוא לא טוב. עד כה רק כשליש מהמתבגרים בגילאים האלה התחסנו.

מוקדם יותר היום, נפגשו ראש הממשלה נפתלי בנט, שר התרבות חילי טרופר ושר הבריאות ניצן הורוביץ עם בכירי תעשיית התרבות ואומנים. הפגישה נערכה בתיאטרון הלאומי הבימה והצדדים דנו בהתפתחויות ברקע העלייה בתחלואה.

מתוך פגישת הממשלה עם נציגי התרבות (צילום: חיים צח, לע"מ)
צילום: חיים צח, לע"מ

בנט אמר במהלך הפגישה כי הוא מתנגד לבדיקות מהירות לילדים בכניסה למופעים וציין כי זה "לא ריאלי". ראש הממשלה הוסיף: "אנחנו לא רוצים לסגור, רוצים להיות קשובים לאנשי התרבות. אנחנו לא באים נעולים, באנו לשמוע אתכם. אנחנו בעד התו הירוק, תכף נבין את ההיתכנות".

בשלב זה עדיין לא נקבעה ישיבה לקבינט הקורונה. גורמים שביקשו הבהרה לסיבה שבגללה לא מתכנסים, נענו שמשרד הבריאות בשיח מול האוצר על המשמעות הכלכלית של התו הירוק.

עמליה דואק השתתפה בהכנת הידיעה.