לאחר הצגת "מתווה אומן", ממונה הקורונה יטוס לאוקראינה כדי לוודא את יישומו: הפרופ' סלמאן זרקא, ממונה הקורונה, צפוי לטוס לאומן כדי לפקח על בלימת התחלואה באירועים ההמוניים במהלך ראש השנה, כך נודע הבוקר (שישי) ל-N12. זרקא ייצא לאומן בשבוע הבא ויפקח בין היתר על קיומו של מתווה אומן שסוכם לפני כשבוע.

פרופ' זרקא, מנהל בית החולים זיו בצפת לשעבר, יגיע לאומן וייבחן מקרוב את הסיכונים באירועי ראש השנה באומן, שבהם משתתפים המוני ישראלים חסידי ברסלב ואחרים. הוא מתכוון להיפגש עם גורמי מקצוע ממערכת הבריאות המקומית, וכן לבחון את מערך הבדיקות המבוצעות בעיר – בין היתר על ידי אנשי מד"א מישראל.

תשליך בנחל (צילום: רועי עסיס)
תשליך באומן בראש השנה | צילום: רועי עסיס
פרויקטור הקורונה, פרופ' סלמן זרקא (צילום: כנסת ישראל)
פרויקטור הקורונה, פרופ' סלמן זרקא | צילום: כנסת ישראל

זרקא עתיד לפקח על ביצועו של מתווה אומן, שסוכם על מנת לאפשר לחסידים להגיע לקברו של רבי נחמן מברסלב בעיר אומן בראש השנה. לפי המתווה, טיסה לאומן – והן החזרה מאומן לישראל – יתאפשרו רק עם הצגתן של בדיקות קורונה עדכניות, 72 שעות לפני כל טיסה. השבים ארצה יחויבו בבידוד של 14 ימים, או 7 ימים למי שייבדק פעמיים בארץ ויימצא שלילי. אנשי מד"א מישראל ייסעו לאומן כדי לסייע בביצוע בדיקות קורונה.

פרופ' זרקא מונה לתפקיד ממונה הקורונה בחודש יולי האחרון. הוא בן העדה הדרוזית, אל"מ במיל' ששימש כקצין הרפואה של פיקוד הצפון. לאחר שחרורו מצה"ל שימש כמנהל בית החולים זיו בצפת, עד למינויו לתפקיד הפרויקטור.