זינוק דרמטי: משרד הבריאות פרסם הבוקר (שלישי) עדכון של נתוני הקורונה, שמצביעים על עלייה חדה בתחלואה. מאז אתמול אובחנו 6,275 נדבקים, ומתוכם 394 במצב קשה ו-64 מונשמים שמאושפזים בבתי החולים.

מספר הנדבקים כעת הוא הגדול ביותר מאז חודש פברואר, ומניין החולים במצב קשה הוא הגבוה ביותר מאז חודש אפריל. שיעור החיוביים גדל כמעט באחוז בתוך 24 שעות: לפי שעה עומד על 4.84%, לעומת אתמול בבוקר - 3.87%. ביממה האחרונה מתו 17 ישראלים נוספים מקורונה.

בדיקות קורונה בנתב"ג (צילום: פלאש/90 )
ביממה האחרונה: עלייה משמעותית בשיעור הנדבקים | צילום: פלאש/90

בתוך כך, התעדכנה גם רשימת היישובים האדומים ביותר בישראל. בצמרת ניתן למצוא את כפר חב"ד, עם ציון של 10 במדד הרמזור. אחריו - קריית מלאכי עם ציון 9.9, עלי זהב, שדרות, אזור, שלומי, אורנית, נשר, טלמון וחריש.

במשרד הבריאות ממשיכים לדחוף להתחסנות של בני ה-60 ומעלה במנה שלישית, במקביל לניסיונות השכנוע של כ-1.1 מיליון הישראלים שטרם התחסנו כלל. לפי הנתונים, ביממה האחרונה כ-80 אלף קיבלו את המנה השלישית של החיסון, ובכך מספרם הכולל מגיע ל-577,899.

אמש פרסמנו את ההגבלות החדשות ששוקלים במשרד הבריאות להציע לממשלה ולקבינט הקורונה, במטרה לנסות ולהימנע בכל זאת מסגר בחגים. הצעדים שצפויים להגיע לאישור השרים: הגבלת התקהלות של עד 50 איש בשטח סגור ועד 100 איש בשטח פתוח, הגבלת התקהלות באירועים גדולים, הרחבת התו הירוק כך שיחול גם על ילדים מתחת לגיל 12 והפעלת תו סגול ביחס של אדם לכל 7 מטרים.

עוד פרסמנו כי במשרד הבריאות שוקלים להתחיל ולחסן אוכלוסיות יעד נוספות תוך ימים, ולהרחיב את מבצע החיסון השלישי מבני ה-60 ומעלה גם לבני 50 ואף 40 ומעלה. צעד זה עדיין זוכה להתנגדות רחבה, בשל החשש לייצר תקדים עולמי נוסף.