ווהאן היא העיר שבה הכל התחיל; שם אותר חולה הקורונה הראשון ושם היה מוקד המגפה בתחילתה. אך בווהאן גם הצליחו למגר את המגפה ביעילות רבה וכבר יותר משנה שלא אותרו מקרים מקומיים חדשים בעיר הגדולה ביותר במחוז חוביי, המונה 11 מיליון תושבים.

 עקבו אחרינו בפייסבוק ותקבלו את כל הכתבות ישר לפיד >

אך לאחר יותר משנה של עקומה שטוחה לחלוטין ואפס מקרי קורונה (לפחות על פי המספרים הרשמיים), בימים האחרונים זוהו מקרים בודדים של נגיף הקורונה בווהאן. גם באזורים אחרים של סין אותרו מקרים חדשים ונראה כי סין עלולה להיות בתחילתו של גל קורונה נוסף, עם יותר מ-300 מקרים חדשים ברחבי המדינה ב-10 ימים האחרונים. בווהאן אמנם התגלו כשבעה מקרים חדשים, אבל נראה שהרשויות בסין לא מוכנות לחכות שהמצב יחמיר והוכרז לאחרונה כי כל תושבי ווהאן ייאלצו לעבור בדיקות קורונה.

על פי הדיווחים, אותרו מקרים חדשים של קורונה ב-15 מחוזות שונים ברחבי סין – ומומחים מקומיים מביעים דאגה מפני גל קורונה נוסף וחשש מזן הדלתא, שהפך לזן דומיננטי במדינות רבות בעולם. בדיקות נרחבות נעשו בקרב תושבים בערים שונות שבהן אותרו התפרצויות קטנות של הנגיף.

המקרים הראשונים אותרו בעיר נאנג'ינג, בקרב עובדים בשדה תעופה עמוס בעיר.כתוצאה מכך, 9.2 מיליון תושבים בנאנג'ינג התבקשו לעבור שלוש בדיקות קורונה ומאות אלפי אנשים נאלצו להיות בבידוד. אך בסוף השבוע האחרון עיר אחרת הדאיגה את הרשויות. בעיר ז'אנגג'יאג'יה, שמהווה מוקד תיירותי, אותרו מספר מקרים חדשים ויש הטוענים כי עיר זו הפכה כעת למוקד המגפה בסין. בהתאם לכך, מומחים סבורים כי הגל הנוכחי, למרות היותו עדיין קטן באופן יחסי התפתח ככל הנראה בשל תיירות מקומית וזן הדלתא. עם זאת, לא לגמרי ידועים אחוזי ההתחסנות בסין וייתכן שגם זה השפיע על ההתפרצות הנוכחית. על פי הרשויות בסין, עד כה ניתנו כ-1.6 מיליארד מנות חיסון.

שדה התעופה בצ'נגדו, סין (צילום: B.Zhou, ShutterStock)
התפרצות בשדה תעופה שהבהילה את הרשויות. אילוסטרציה | צילום: B.Zhou, ShutterStock

נראה כי מוקד ההתפרצות בז'אנגג'יאג'יה היה אולם מופעים וכעת הרשויות מנסות לאתר כ-5,000 תושבי סין שביקרו באולם ונסעו חזרה לעיר מגוריהם. החשש הוא שההתפרצות החדשה הגיעה גם לעיר הבירה בייג'ינג, שם אותרו מספר מקרים בודדים.

מגפת הקורונה היא אירוע שממשיך להתפתח ולהתעדכן. הדיווח הנוכחי נכון ליום ג' (03.08.2021) ועוד עשוי להשתנות. אנחנו משתדלים להביא לכם את הדיווחים העדכניים ביותר, אך חשוב להתעדכן מדי יום ביומו לאור השינויים הרבים.