ראש הממשלה נפתלי בנט קיים היום (שלישי) דיון הערכת מצב בעניין המשך ההתמודדות עם התפשטות התחלואה. בדיון השתתפו בין היתר שר הבריאות הורוביץ, הפרויקטור, ראש שירותי בריאות הציבור אלרעי פרייס וגורמי מקצוע נוספים. ההחלטות שהתקבלו בדיון, וצפויות להיות מאושרות על ידי שרי קבינט הקורונה, כוללות החלת תו ירוק מורחב.  

לפי ההחלטה, תו ירוק יחול על כל ענפי המשק החל מגיל 3 ובדיקות המוניות בכל הארץ יבוצעו במטרה לזהות חולים מאומתים ולהוציאם לבידוד, כדי לקטוע את שרשרת ההדבקה.

התו הירוק יחול על: בריכות שחייה, חדרי כושר, מוסדות אקדמיים, כל אירועי התרבות והספורט, כנסים ותערוכות, מוזיאונים, ספריות, מסעדות ובתי מלון, ועוד. התו כאמור יחול על בני 3 ומעלה, כאשר תינוקות עד הגיל הזה פטורים מהתו או מבדיקות כלשהן. 

החל מגיל 3 ועד גיל 12 - קבוצת הגיל שלא יכולה להתחסן תוכל לבצע בדיקה מהירה בכניסה למקומות החייבים בתו ירוק - בדיקה במימון המדינה. החל מגיל 12 - כניסה למקום תחייב ביצוע בדיקה במימון פרטי עבור מי שלא התחסן מבחירה. 

מועד כניסתו לתוקף של התו הירוק המורחב ייקבע מחר, בהתאם להיערכות להשלמת הקמתו של מערך הבדיקות המהירות, כשנכון לרגע זה, פרוסות כבר 150 עמדות והכוונה היא לפחות להכפילן. 

עוד הוחלט להמליץ כי באירועים בבתים פרטיים ודומיהם (שבהם לא חל תו ירוק) תיקבע מגבלת התקהלות כדלקמן:

- במקום סגור - עד 50 אנשים
- במקום פתוח - עד 100 אנשים

בשעות הערב בנט צפוי לקיים דיון נוסף על אודות הגדלת הקיבולת של מערכת הבריאות. הדיון הזה מגיע יומיים לאחר דיון נוסף שהתקיים על הנושא, ובו דנו באפשרויות להימנע מאי ספיקה של בתי החולים ומבלי להטיל סגר. 

הניסיון להגדיל את סף הספיקה בבתי החולים

במקביל להגבלות הנוספות שיוטלו על הציבור, ישנו ניסיון להגדיל את רף הספיקה של מערכת הבריאות. בין היתר, נבחנת האפשרות לפתוח מחלקת קורונה נוספת בבית החולים רמב"ם ואולי גם בבית חולים נוסף, ששם יהיו רופאים וחובשים צבאיים. הם אמנם לא יוכלו לטפל בחולים הקריטיים, אך המהלך יסייע בהורדת הלחץ ממערכת הבריאות.

עוד הצעה שמגובשת במערכת הביטחון, היא שחובשים ופרמדיקים צבאיים יסייעו למי שנמצא באשפוז ביתי או לחולים במצב בינוני שעדיין לא פונו אל בית החולים. שר הביטחון בני גנץ נתן אישור להתקדם עם המהלך הזה, וגם הוא צפוי לעלות לדיון בקבינט.