השנה החדשה נפתחת עם אופטימיות זהירה בנוגע לבלימת הגל הרביעי של הקורונה: לצד מקדם ההדבקה שירד מתחת ל-1 - גם במחלקות הקורונה מדווחים על אופטימיות ועל ירידה בכמות המתאשפזים והחולים קשה, לצד עלייה בחלקם היחסי של הלא מחוסנים בשיעור החולים. "אנחנו מקווים שפנינו לעבר סיום גל התחלואה הנוכחי", אמר ד"ר שיר פרידמן, רופא מתמחה במחלקת קורונה בבית החולים איכילוב.

במחלקות הקורונה קוראים לגל הרביעי "גל הלא מחוסנים", ומספרים כי שיעור הלא מחוסנים בקרב המאושפזים והחולים קשה גבוה מאוד. ד"ר יוסי טשבינר, סגן מנהל מחלקת קורונה איכילוב מספר כי הוא מזהה "עלייה במספר החולים הלא מחוסנים עד כדי היותם רוב מוחלט במחלקה, וירידה מובהקת בכמות החולים המחוסנים". הוא הוסיף כי "הנתונים מראים שהחיסון עובד. החיסון הוא הדרך למגר את המגפה".

מחלקת הקורונה בבית החולים איכילוב (צילום: יוסי אלוני, פלאש 90)
אופטימיות זהירה במחלקות הקורונה, אילוסטרציה | צילום: יוסי אלוני, פלאש 90

בבתי החולים איכילוב, ברזילי, ווולפסון דיווחו על ירידה בכמות המאושפזים והחולים קשה, ורק בבית החולים סורוקה דיווחו על עלייה. אלכס ארבלט, אח אחראי במחלקת טיפול נמרץ קורונה, הביע תסכול מכך שהרוב המוחלט של חולים במחלקה שלו הם לא מחוסנים: "הצוות נותן מעל ומעבר ואנחנו נלחמים בשיניים על כל מטופל ומטופל. תעזרו לנו לעזור לכם. לכו להתחסן".

"מסכמים שבוע שהיה יחסית רגוע, ירידה בכמות הפניות הכלליות לאשפוז אצלנו וגם ירידה בכמות החולים הקשים", סיפר ד"ר פרידמן מאיכילוב והוסיף: "אנחנו באמת מקווים שמדובר במתנה לשנה החדשה ושפנינו לעבר התמתנות, האטה ואולי אפילו סיום של גל התחלואה הנוכחי".