מבצע החיסון השלישי בעיצומו אבל ישנם רופאים, בכירים, בתוך מערכת הבריאות, שפוגעים במבצע ומפיצים מידע שקרי. למרבה הצער, אותם רופאים, שאמורים להציל חיים, למסור נכון ואמין – בוחרים לקשר בין החיסון לבין תיאוריות שקריות ולא אמינות שעלולות לסכן חיי אדם. היום (חמישי) שוחחנו עם חלק מהרופאים הללו ועימתנו אותם עם העובדות. כיצד הם הגיבו?

כך למשל ד"ר אבשלום כרמל, שכותב דברים מטרידים, חלקם אף שקריים. באחד הציוצים שלו בטוויטר, הוא כתב: "אני תורם את כל 3 המנות שלא קיבלתי ולא אקבל בשום תנאי (בפרנציפ). חוץ מזה זה לא ממש אלטרואיזם לתרום חיסון כזה. אתה עלול להרוג מישהו".

דוקטור אבשלום כרמל (צילום: חדשות 12)
ד"ר אבשלום כרמל | צילום: חדשות 12

שאלנו את ד"ר כרמל אם יש לו עדות לכך שהחיסון יכול להרוג מישהו, והוא השיב: "סליחה, סליחה, סליחה, את באה לראיין אותי או את באה להטיף לי?". שאלנו את ד"ר כרמל אם הוא עשה מחקר לגבי המידע שהפיץ, הוא ענה: "מי את שתנזפי בי בכלל?". התעקשנו: "אז ה-FDA, משרד הבריאות, כל ארגוני הבריאות העולמיים, כל המדינות שהמליצו על החיסון, טועים?". ד"ר כרמל אמר: "אבל אני ממליץ על החיסון, גברת יולן".

הפגנת מתנגדי חיסונים מול הכנסת (צילום: יונתן סינדל, פלאש/90 )
הפגנת מתנגדי חיסונים מול הכנסת | צילום: יונתן סינדל, פלאש/90

בציוץ אחר הוא טוען שלחסן את הילדים זה פשע, הוא אפילו מעודד הדבקה, ואף משתעשע, לדבריו, במחשבה לקחת רוק של חולה מאומת ולעשות תרסיס לאף.

ד"ר עדי ניב-יגודה, מומחה למדיניות בריאות וחבר בקבינט המומחים של "מגן ישראל", התייחס לאמירות של אותם רופאים: "חצאי אמיתות, עיוות של המציאות בניחוח מדעי, לכאורה, זה פייק ניוז וכשזה מגיע מרופאים זה פייק ניוז בתצורתו החמורה ביותר".

עו"ד עדי ניב יגודה (צילום: מקס מורון)
ד"ר עדי ניב-יגודה | צילום: מקס מורון

נעבור לד"ר רפאל ציוני, גם הוא מבית חולים לניאדו, שמרחיק לכת ומקשר בין המילה "חיסון" למילה "אונס". כך הוא כותב בתשובה למישהי שמתייעצת בנושא העסקת עובדים שמסרבים להתחסן או להיבדק: "היא תעדיף אחד שיאנוס לה את הילדה מאשר אחד שעבדה איתו עשרים שנה והיה נאמן לה עד החיסון. זה הלוגיקה שלהם".

התקשרנו כדי לקבל את תגובתו של ד"ר ציוני, והוא ענה מיד: "לא מעניין אותי, תודה רבה, יום טוב". לאחר מכן, הוסיף: "אל תפרסמי את זה, שטויות במיץ כאלה, באמת! מחקנו את הציוץ הזה, ותעשי לי טובה, אל תדברי איתי".

בדוגמה בעייתית נוספת, הוא קישר בין שרת החינוך, שבעבר הייתה יושבת ראש ועדת הקורונה ועסקה לא מעט במגפה, לבין המוות של מקורבה הפוליטי. "זה בהומור, זה לא נחשב ב... כאילו באמיתי", התעקש ד"ר ציוני. "מה, אני משוגע? נראה לך שהייתי כותב דבר כזה?"

תגובת בית החולים לניאדו: "אנו מגנים בכל תוקף התבטאויות מתלהמות וולגריות של אנשי צוות. אנו פועלים לאורך כל הדרך לעידוד התחסנות, על מנת לשמור על המטופלים, המשפחות ואנשי הצוות. נדגיש כי אנו רואים כל יום ויום בבית החולים איך החיסון מציל חיים ומהצד השני איך 'פייק ניוז' יכול להרוג".

ד"ר אבשלום כרמל מסר בתגובה: "אני ורופאים אחרים חולקים על עמדת ההנהגה הפוליטית ומשרד הבריאות בנושאים שונים ובפרט לגבי חיסון ילדים. יש מחלוקת לגיטימית לגבי זה בעולם. אני עומד מאחורי כל ציוציי, אם היו רופאים רבים יותר שזועקים מה שהם לוחשים בשקט, הייתי יכול להיות פחות בוטה".