"תמנעו את הסבל של היקרים שלכם": חי שאוליאן, ממובילי המאבק נגד חיסוני הקורונה בישראל, נפטר אתמול בבית החולים וולפסון לאחר שנדבק בנגיף. אבי, אחיו של חי שאוליאן, התראיין היום (שלישי) ב"תוכנית חיסכון" וסיפר בדמעות על האובדן הכבד שפקד את המשפחה ועל החרטה על כך שלא הצליח לשכנע את אחיו להתחסן. "אם המחלה הזו תגיע אליכם, זה כמו שמלאך המוות יעמוד לצדכם ויחכה לקחת אתכם", אמר.

"זה יום קשה מאוד, אנחנו עוד כמה שעות הולכים לקבור את אחי הבכור", אמר אבי בפתח דבריו. "עד היום האחרון הוא חשב שהדרך שלו נכונה. ניסינו להסביר לו את זה בהמון ויכוחים שהיו בינינו. בסופו של דבר זה כמעט הגיע לנתק, למרות שהיינו בקשר עד הדקה האחרונה שנשם. אמרנו 'תתחסן, תתחסן' אבל זה ממש לא עזר"

חי שאוליאן שהלך לעולמו ממחלת הקורונה (צילום: @Hai Shoulian, facebook)
חי שאוליאן, מתנגד החיסונים שהלך לעולמו ממחלת הקורונה | צילום: @Hai Shoulian, facebook

האח פנה לציבור בקול חנוק מדמעות והפציר: "זה לא משחק – תלכו להתחסן. תצילו את עצמכם ואת היקרים לכם. אימא שלי הרוסה וממוטטת, כל המשפחה מפורקת. תצילו את עצמכם. תצילו את החיים שלכם, תחשבו על המשפחות, על ההורים שלכם, על הילדים שלכם".

אבי טען כי המוות יכול היה להימנע אם אחיו היה מתחסן: "הוא היה יכול לראות את הילדים שלו מתחתנים ואת הנכדים שלו. הוא הלך על עקשנות. יש לנו זכות להתחסן. בהמשך פנה לכל מתנגדי החיסונים ואמר: "אני מעריך אתכם, אבל יש לכם טעות שצריך להודות בה. יש לכם עוד הזדמנות לתקן ולהציל את עצמכם".

"הוא היה יכול לראות את הילדים ואת הנכדים שלו מתחתנים, הוא הלך על עקשנות"

אבי שאוליאן, אחיו של חי שאוליאן שנפטר מקורונה

בסיום דבריו פרץ האח בבכי ודרש מהציבור: "תמנעו את הסבל של היקרים שלכם. במשך שבוע וחצי אין לנו חיים – לכל המשפחה. אל תהיו טיפשים. למה לסבול? אם הייתם נוסעים להודו הייתם עושים 20 או 30 חיסונים ולא שואלים שאלות". עוד הוסיף: "יש לנו נשמה אחת. אין שתי פסילות. תשמרו עליה הכי טוב שאתם יכולים".