אלימות קשה נגד צוותים רפואיים בטייבה: כ-50 תושבים צרו על מתחם בדיקות הקורונה בעיר, איימו על חיי הדוגמים וירו זיקוקים - כך נודע אמש (שני) ל-N12. כוחות משטרה שהוזעקו לאזור חילצו את הדוגמים - כולם אזרחים ולא חיילים. גורמים בכירים בממשלה עודכנו בפרטים והתערבו בסיפור.

גורם שמעורה בפרטים שוחח עם N12: "המשטרה לא באירוע. הכתובת על הקיר. זו האלימות הכי קשה שראינו כלפי דוגמים עד כה. מישהו חייב להתעורר לפני שתהיה פגיעה בנפש".

מירי סיני, מנהלת מערך הדיגום בשיבא-טרגט, סיפרה ל-N12: "אנחנו רואים לאחרונה מקרים חוזרים של אלימות כלפי צוותים רפואיים במתחמי הדיגום והמקרה הזה מגדיש את הסיאה. אנו מצפים מגורמי האכיפה והרשויות המקומיות לפעול באופן מיידי ולהגן על הצוותים הרפואיים. לא ייתכן שצוותי רפואה יותקפו כך".

זה לא אירוע האלימות הראשון כלפי צוותי דיגום, אך ללא ספק החריג ביותר. בערב ראש השנה משפחה שהגיעה למתחם בדיקות בראשון לציון תקפה פיזית את אחד הדוגמים והוא נחבל בפניו ונזקק לטיפול רפואי. משטרה הוזעקה למקום והמתחם נסגר עד לבירור האירוע. באירוע אחר בירושלים נהגת פרצה מחסום בכניסה למתחם בדיקות לאחר שנודע לה שהסתיימו שעות הפעילות ואיימה על הדוגמים במקום.

ח"כ בצלאל סמוטריץ' כתב בחשבון הטוויטר בתגובה לפרסום: "מפכ"ל המשטרה בדרכו לאירוע כדי לטפל באי השוויון במקום ולהפריד בין הטרוריסטים משני הצדדים".